Pogledaj jedan post
Old 29.10.2006., 22:44   #68
Quote:
Ložač kaže:
Kad nije bio spreman za obavljanje tako delikatne uloge ratnog predsjednika, zašto nije delegirao druge npr. Stjepana Kljujića ili Bogića Bogićevića ili na kraju Harisa Silajdžića?
Ne pretjerujueš li kada kažeš da je bio dobar?
ili pošten?
Kad je već, kako ti kažeš nespreman za odgovornu zadaću predsjednika SVIH građana BiH zašto je ostao?

Zar BiH nije zaslužila bistrijeg, objektivnijeg, menja taštog i pametnijeg tj boljeg?
Ili možda većinski narod nema koga da bira?

PS
Kako Alijin sin?

Jel' se snašo' bolan, jel našo' zaposlenje?
Ne vjerujem bas da su se svi ovi gore navedeni gurali da ga zamjene, jer da jesu, mogli su ga odpuhati za tren oka!
U ratu biti predsjednik i nije neka fora. Bogica Bogicevica strasno cijenim i vidjam cesto. On je osoba koja bi sigurno mogla biti rjesenje za buducnost. Znam isto tako da nije osoba koja je mogla bilo sta poduzeti da ishod bude ikoliko drugaciji za bilo koga u BiH. Herojsku je stvar uradio u Beogradu na glasanju. On je svjetao primjer Srbina koji je odbio srpsku mitomaniju. Upravo na primjeru Silajdzica i tvrdim da niko nije htio ni preuzeti ulogu predsjednika u ratu.
koliko je Alija te njegova narav i pristup bio dobar izbor za rat, to ce istorija prosuditi. Iz moje perspektive ja tvrdim da je pravio greske. Ali svi jesu. Inace. Nisam sigurna da bi stvari po Bosnjake bile iole bolje sa bilo kime jer smatram da nije bilo do nas, niti smo bili ikakav faktor straha, vec do srpske moci. Uradili su ono sto su mogli. Gdje se stigla napraviti organizovanija odbrana, mislim da se tu i napravila. Gorazde je herojski izdrzalo, i Srebrenica. Ali i Vukovar u Hr.

PS Alijin sin je imao posla i prije, ne znam sto nebi sada imao. Bio je direktor zavoda za izgradnju Kantona SArajevo. Fino mjesto. Bolje bi mu bilo da je na toj poziciji i ostao. Ovako je u vatri.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom