Pogledaj jedan post
Old 12.09.2017., 18:26   #6225
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
kakve tocno nezdrave obrasce?
Na početku djelujem savršeno jer sam simpatična, inteligentna, zanimljiva (čini mi se da me tako doživljavaju), pa se lako zaljube i misle da sam savršena. Nakon cca mjesec dana kreću malo pomalo prigovaranja, predbacivanja, prepiranja, pa onda sve češće i češće. U sljedećoj fazi kreće dernjava, ispadi bijesa koji mogu trajati satima, samoozljeđivanje, psihotično ponašanje i sl. Kad se smirim osjećam se užasno, pere me grižnja savjesti i molim za oprost. Do sljedeće prilike. Druga strana obično oprašta i pokušava dati potporu, ali s vremenom se slomi do kraja i napusti me. Ja molim da se vrati, ali nema nazad. Tu sam onda u potpunosti slomljena i uništena i trebaju mi mjeseci da dođem k sebi. Tada razmišljam kako bi bilo najbolje da više ne ulazim u veze. Ali jbg opet jednog dana dođe trenutak da se zaljubim i to je jače od mene i koliko god se opirem, na kraju se prepustim i cijeli krug počinje iznova. Neovisno da li sam u međuvremenu bila solo nekoliko mjeseci ili nekoliko godina. Znači nije da upadam iz veze u vezu.



Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
na koji nacin to radite? u kakvim situacijama i kako se osjecate prilikom istoga?
Tako izravno pitaš, a nije nimalo lako pričati o ovome. Postoje razni razlozi za samoozljeđivanje, u mom slučaju potreba da se fizičkom boli umanji psihička. To su situacije kad sam pod neizdrživim stresom ili patnjom, na trenutak osjetim olakšanje, a kasnije je osjećaj jeziv. Uglavnom se borim protiv toga, porivi su u takvim situacijama nevjerojatno jaki. Napravila sam to neki dan nakon dugo vremena, ali u zadnje vrijeme opet često imam te porive pa se bojim.
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom