Pogledaj jedan post
Old 21.07.2006., 11:56   #2
Quote:
shaggy000 kaže:
Jel tko farbao sobna vrata sa lakom ili čim već...Imam u stanu vrata koje su bijele boje ( mislim bile nekad...) , i sada bih ih htio prefarbat jer su već stvarno požutjele...Jel netko radio tako nešto i koju boju treba koristi, kist, valjak...?

Ako ih ostavljas u istoj boji, onda je najmanji problem.
brusnim papirm skini stari sloj lak boje, prekituj eventualna ostecenja, ako je temeljna boja u nekom normalnom stanju, predji sa obicnom lak bojom 1 ili 2 sloja ovisno koliko si zadovoljan sa ucinjenim poslom. (oni sluzbeno mislim da preporucuju 2 sloja, ali to ti je vaznije kod prvog bojanja).
A ako je temeljna boja ostecenja,onda se sve komplicira. Paljenje boje, kitanje, brusenje, temeljna boja, lak boja i dolazis skoro u zonu da ti je boljekupiti nova vrata. ja kupio prekjucer za 650 kuna, jos ti i ugrade, pa ti usporedi novac za materijal pllus trud?

Sto se tice kistova sto god izaberes - pogrijesices, u stvari ovisi kolika si picajzla. Valjak ostavlja mjehuriće, cetka linijaste tragove, a onda skuzis da to samo smte tebi,i da to nitko ne primjeti, pa te boli briga.
Eto toliko iz mog iskustva.
__________________
epruveto sretan ti majčin dan
SANJAM U BOJAMA
ixox is offline  
Odgovori s citatom