Pogledaj jedan post
Old 18.01.2006., 21:10   #16
Quote:
no idea kaže:
* Essay(s) required
* SAT Reasoning or ACT Required (ACT writing optional)
* SAT Subject Tests Required
Eseji - neznam točno što, ali najvjerojatnije neka vrsta internog testa

SAT - standardizirani test u SAD, uključuje matematiku i engleski

SAT2 - hehe, to je ono zabavno, testovi iz matematike i fizike (zapravo bilo kojeg predmeta. Nešto poput AP (advanced placement)


Quote:
no idea kaže:
Very important admission factors:

* Character/Personal Qualities
* Rigor of secondary school record

Important admission factors:

* Class Rank
* Extracurricular Activities
* Interview
* Recommendations
* Standardized Test Scores
* Talent/Ability
Tu bi ti trebao samoga sebe nahvaliti uzduž i poprijeko. Upiši se u šahovski klub, veslanje, nogomet, programiranje MENSA i slične ustanove. Trebaju ti pohvale profesora, neki autoritet koji će izjaviti da je MIOC najbolja matematička škola u hrvatskoj i tako dalje. Standardizirani bodovi su ti oni testovi gore kao ACT, SAT, AP ali kod nas bi trebali uzeti maturu kao ekvivalent.

Quote:
no idea kaže:
Considered:

* Alumni Relation
* Application Essay
* Geographical Residence
* Racial/Ethnic Status
* Volunteer Work
* Work Experience

od koga ove preporuke mogu doci? i ak se kuzis, jel mozes malo objasnit koliko je sta bitno od ovog svega? vidio sam da samo 16% prijavljenjih upadne...
I za kraj, sve je bitno. Upravo zato što primaju samo 16 posto taže najbolje od najboljih. Neke od ovi stvar se uopće ni ne traže na hrvatskim fakultetima pa će ti bit malo nobčno. Osobno nisam nikada uzeo SAT, ali sam uzeo PSAT pre-SAT. Ali samnom ide u razred jedan lik koji je bio u miocu u 1. i uzeo je sat test i dobio 87% percentile iz matematike i 97% iz engleskog -dovoljno za Princeton. Kaže da nije bio težak ni pod razno. Ti testovi su ti lagani u biti (bar SAT), odnosno toliko su lagani da su teški. Inače je dobar Brown University, i bio je još neki ali nisam siguran. Bum pitao sutra u školi. Ček, u Melbourne-u imaš University of Melbourne koji jefantastičan fakultet u rangu sa MIT, malčice ispod (11 mjesto) i košta kojih tri puta manje. Jednio je to u drugoj hemisferi, pa njima počniju fakulteti u 2 mjesecu. PM-aj mi mail pa te spojim sa frendom, oni če ti više reći jer je i sam svojedobno kanio na MIT. SAda priča o BErkly-u, ali neznam više šta bi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom