Pogledaj jedan post
Old 12.06.2006., 19:31   #19
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.
Vi svi sto pijete te kemikalije, hellixe, apaurine, prozace itd, fakat jeste bolesne osobe jer normalne se ne bi vezivale i stvarale ovisnost o bilo kakvim - nazovi - lijekovima. Normalne osobe, bez obzira na simptome koji ih drugacije karakteriziraju. A karakteriziraju ih pogresno. Sve to nazovi 'nenormalno' ponasanje je u stvari --> normalno. Uz dozu razumijevanja.
Ovisnost o bilo kakvim kemikalijama nije terapija i nema sile koja ce me uvjerit u suprotno.

No, sta cinit kad si kak neki vele depresivan, anksiozan, i stati ja znam kakav vec nikakav. Lijeka ima. Optrci 10 krugova oko sportskog stadiona ili parka. Pogledaj dobar film, izaberi u videoteci neki sto ti je ostao u dragoj uspomeni jer si se na njegovoj projekciji prije niz godina stisko u mraku sa svojom tad boljom polovicom, ili pusti par omiljenih CDa/mjuzik iz svojih ranijih dana, nabavi dobrog crnog vina jer je to najbolji lijek u takvim situacijama, pun oksidanata i ostalih definitivno zdravih sastojaka, mozes imat neko drustvo al' i ne moras pa da uzivas u tom nektaru gledajuci film ili danas aktuelnu nogometnu utakmicu, ako ti dodje da nekog ubijes ti fino prati svjetski kup u nogometu pa ces garant pozelit pridaviti niz igraca i ponekog trenera.

I pazi, pri svemu ovome ne kazem da se trebas napit ali si trebas znati napravit ugodne trenutke, bilo da ih s nekim djelis bilo da si sam. Sa svojim psom i TV-om. Nemas psa? Dobro, nabavi papigu. Mada ako se potrudis nikad neces biti bez drustva slicnog sebi. Al' kak vec rekoh, nije neophodno. Nes propast ak nekog ne vidjas svaki dan, imas do vraga svoj unutarnji, duhovni zivot i vlastita stremljenja.

Ono sto jest neophodno i vrlo bitno, to je da shvatis da smo svi mi skup kako normalnih tako i 'nenormalnih' oblika ponasanja. Koje ja uopce ne smatram nenormalnim. Svako ima svoje 'ups & downs' i kad skontas da je samo to normalno, da osciliras izmedju svojih dobrih i losih dana, tad ti nece trebat nikakvi lijekovi jer ti tvoj razum veli: ups, sad imas los dan, povuci rucnu, otkazi sudar (s curom, naravno), natoci casu dobrog vina i pogledaj tekmu svj. prvenstva na TV. I ne treba ti nitko pri tome. Bus se kasnije bolje osjecao, onda zakazi izlazak preko vikenda ili da se nadjas s drustvom tokom tjedna neki dan nakon posla itd.

Zaboravi 'lijekove', nitko ti nije bolji dijagnosticar i iscjelitelj od tebe samog. Snaga volje i vlastitog zdravog razuma je jedino sto ti garantira opstanak u svijetu gdje je 'homo homini lupus' (lat. - covjek covjeku vuk). Za utjehu, tak je vec tisucama godina, ne bumo izmislili toplu vodu ak to stvarno tak gledamo, kroz malo surovu optiku.
Al se ne bumo vezali za kemiju i stvarali od sebe ovisnike jer nam to ne treba.

Svako tko mi (i drugima) tvrdi suprotno mislim da zaista grijesi. Pri tom mislim na svako 'nenormalno' ponasanje gdje nisi nasilan i agresivan, opasan po okolicu. Jer takvo ponasanje je apsolutno NORMALNO. Ak si nasilan onda bu te policija spakovala ovak i onak.
 
Odgovori s citatom