Pogledaj jedan post
Old 25.11.2003., 23:32   #20
ne razumijem bas svrhu ove rasprave... svadamo li se mi to ciji je dedo jaci... post dakle nije gladovanje.. mislim, mozete ostaviti kravu u stali bez hrane i pica od zore do aksama .... al to ne znaci da je krava postila... mozete tu istu kravu drzati samo na vodi... al ni to ne znaci da je krava postila... samo se jadna zivotinja izgladnila i to je to...

post je ustezanje zbog Bozijeg zadovoljstva... koji je post tezi?? koji je vrjedniji???.. ovo je pravo besmislano..... zapravo , tesko cete naci muslimana koji ce vam reci da mu je tesko postiti... jer taj post je ustvari Bozji dar nama... nacim da steknemo Njegovo zadovoljstvo.... ok, nekad se ogladni, nekad se ozedni... al to iscekivanje iftara je tako slatko... ona djecija radost kad uzmete hurmu... ama cini mi se da sam se prestala radovati i da se samo za ramazan istinski obradujem.... ne zato sto ja mogu to pojesit i popiti.. mislim mozes se ti omrsiti u podne ako ti je cilj samo pojesti nesto... al ovo radovanje isto kao kad dobijas neki ocekivani poklon.. bas djecije radovanje.. hvala Bogu sto nam je pruzio taj dar radovanja...

ne mislim da se vrijednost posta moze mjeriti njegovom tezinom.... bitno je ono zbog cega postimo... ako je to zbog publike, onda ne vidim svrhu tome....


e sad, naravno da ja smatram da je post kod muslimana ispravan.. pa da ne smatram ne bih bila muslimanka... al zaista ne vidim da ima smisla raspravljati o tome sta je bolje.... mislim da nemusliman ne moze doci do sustine ovog nacina posta dok ne shvati Boziju egzistenciju kao musliman... niti da ja kao muslimanka mogu bas shvatiti krscanski post... ovo sto je minam nabrojala mi se cini nekako.. tako nemoguce... a opet, vjerujem da njoj to ne pretstavlja neku teskocu...
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom