Tema: Nesvjestica
Pogledaj jedan post
Old 23.07.2012., 09:40   #103
Quote:
delux13 kaže: Pogledaj post
Dakle prije par dana mi se desilo nešto čudno...

Bio sam na terasi, pijem čašu gemišta (prvu) i grickam sezamove štapiće, i najednom dobijem onaj bolni osjećaj kao da sam upravo progutao cijelu jabuku i da je zapela u jednjaku... (od tu je sve počelo...)

Mislim (ali nisam 100% siguran) da se to desi kada idete rutnuti i štucnuti u isto vrijeme... vjerojatno ima neke veze s izmjenom tlakova... uglavnom, jedno 20 sekundi nisam ni disao ni govorio niti se micao samo da mi bol prođe.

Nakon 20-ak sekunda naglo mi je došla potreba za povratiti, pa sam odjurio u WC, i baš kad sam došao do tamo zadnje se sjećam onog osjećaja kao kad se naglo dignete pa vam se zamrači sve pred očima i izgubite ravnotežu.

Tad sam pao u nesvjest (očito, jer se ne sjećam pada) i zadnje se sjećam da sam došao svijesti ležeći na leđima i udarajući potiljkom u pod (posljedica toga je ogromna čvoka koju još uvijek imam na glavi).

Svijest sam pridobio nakon nekih 5-10 sekundi, kad je moja djevojka čula pad i dojurila zamnom u WC.

Nikada u životu mi se nije desilo ništa slično, nisam nikada pao u nesvijest niti imao epizode nesvjesnog lupanja glavnom u pod (?!).

Budući da su stvari slijedile jedna za drugom, imam osjećaj da je ovo nekakva uzročno posljedična veza, uzrokovana onim bolnim osjećajem u jednjaku na početku.

Da napomenem... inače patim od GERB-a ali nisam trenutno na nikakvim lijekovima (prestao prije 4 mjeseca) i od tad mi se se stanje znatno popravlja pa se ne želim vratiti lijekovima... (Controloc 20mg/dnevno).

Doduše, promijenio sam čitav način prehrane i izgubio 10 kila u procesu (tijekom nekih 3 mjeseca - sve mast...) bez ikakvih treninga i to jest malo zabrinjavajuće...

Moja prehrana se ugl sastoji od kruha, maslinovog ulja, soli, tjestenine, krumpira, riže, bijelog mesa, blitve, zelene salate, tikvica, mrkve (ugl lagana nekisela hrana) i od pića samo voda i mineralna voda (ponekad gemišt). Pošto ne smijem jogurt, uzimam probiotike u prahu.

Da li je ovo situacija zbog koje bih se trebao zabrinuti? Hvala!
To se nemože reći preko foruma.
Može se radite o ortostatskoj sinakopi,vazovagalnoj sinakopi,artimija,anemija isl.
Dakle uputno je učiniti obradu u tom pogledu /izmjeriti RR pri sjedećem i stoječem položaju,KKS,EKG,opća biokemija,ev.TTE i Holter EKG./
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom