Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 05.06.2013., 10:44   #2992
Najprije molim da se zanemari gornji post jer sam već dobio odgovor na isti.
Nadalje,imam novi upit,nadam se da nije problem ako ga ovdje postam jer ne vidim posebnu temu,a na neki način je vezan za ovrhe:
dobio sam jučer riješenje Općinskog suda u Puli da moram uplatiti sudsku pristojbu u iznosu od 400,00kn za prigovor na ovršno riješenje koje sam napisao 2010. godine u mjesecu srpnju.Inače ovršno riješenje je doneseno u kolovozu 2008.,a jasam ga dobio u srpnju 2010.
Uz to naloženo mi je da uplatim sudsku pristojbu od 100,kn za riješenje koje sam jučer dobio.
Na netu sam pronašo sljedeće :"Pravo na naplatu pristojbe zastarijeva za dvije godine po isteku godine u kojoj je trebalo platiti pristojbu."
Da napomenem,kad sam slao prigovor na ovršno riješenje nisam znao da se najprije mora platiti pristojba,već sam prigovor slao direktno javnom bilježniku,bez posredstva suda.
Znači li to da je potraživanje pristojbe za prigovor iz 2010. otišlo u zastaru i dali je moguće na to potraživanje uložiti prigovor?
Ako jeste,koja je procedura,kome šaljem prigovor (direktno sucu koji je donio riješenje ili samo Općinskom sudu),u koliko primjerka i dali je potrebno i ovdje posebno tražiti oslobađanje od plaćanja sudske pristojbe za ovaj eventualni prigovor?
Hvala
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom