Pogledaj jedan post
Old 20.08.2017., 21:52   #45
...
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Stvarno si čudan. Jel' ti misliš da si nekako objasnio tu Plantiginu tezu da ako vjerujemo u druge umove da iz toga slijedi vjerovanje u egzistenciju Boga? Nisi objasnio, samo si naveo. Nikome, koliko ja vidim, iz toga što si napisao nije jasno kako to slijedi. (Možda nekome jest, ali ne tvojom zaslugom.) Prilično sam uvjeren da ni tebi nije jasno. Prema tome, ili se potrudi, pa pročitaj, pokušaj razumjeti, ako uspiješ pokušaj objasniti drugima, ili se ostavi toga. A ne kad ti netko kaže da ne razumije kako to slijedi kreneš sa pizdarijama o ženama i duhovnosti.

1. Možeš li navesti moju rečenicu u kojoj sam ja napisao (a ti shvatio) da ako vjerujemo u druge umove da iz toga slijedi dokaz egzistencije Boga.

2. Pa valjda se iz aviona vidi i to sam i pisao da ne dokazuje Plantinga postojanje Boga što i vrapci znaju da je nemoguće dokazati.

3. Ama čovječe Plantinga je (samo) analizirao da li je RACIONALNO vjerovati u Boga.


4. Što ti u rečenici pod 3 nije jasno ?

To što je Plantinga dokazao da je racionalno vjerovati u gospon Boga ne dokazuje da entitet Bog stvarno egzistira niti dokazuje da je gospon.


5.
je li primjećuješ da u zadnje vrijeme nalaziš potpuno krive i loše po moje teze interpretacije mojih tekstova. Jesi li čuo za principle of charity u tumačenju teksta ?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom