Pogledaj jedan post
Old 10.10.2008., 23:56   #4
Na moju i tvoju veliku žalost;

spajanje na tuđi wlan se smatra kaznenim djelom te spada u domenu neovlaštenoga spajanja na telefonsku liniju. Jer tehnički wlan je samo "most" između računala i ADSL ili neke druge vrste linije. Stoga, bez obzira što se osoba nije osigurala - to je kažnjivo djelo.

Eh, ali ajmo malo ovako - živimo u hrvatskoj - tko će te prijaviti poradi toga? Nitko.

Gledaj i isto tako da je to što on nije osigurao svoju liniju (ruter) olakotna okolnost jer ti ne možeš znati od koga se ti spajaš na ADSL, ja imam HP iPaq bussiness navigator koji ima naviku da se automatski spaja na bežične mreže bez enkripcije u dometu, i svakome se to može dogoditi sa Windows Zero Configurationom. Dakle, i da te uhvate - nikome ništa ako nema materijalne štete - što (hvala ti bože) u našem lijepom svijetu Flat Rate interneta - NEMA ŠTETE! Osim par živaca korisnika jer skidati 15 torrenta mu usporava internet explorer pa je lud.

Nadam se da sam ti pomogao, završna riječ - spajaj se samo ako ne postoji mogućnost da napraviš štetu. Jer zakonom propisana kazna ti je zatvor, nadoknada štete i zabrane korištenja računala u slučaju WLAN-a.

P.S.

Stvar je etike i morala, zašto da se spajam nekome tamo sa 1GB mjesečnoga prometa koje plaća masne pare da si može mail provjeriti? Kada se jednostavno mogu spojiti bogatim gov... koji imaju itekako brz Flat Rate a sa 300 mjesečno mogu obrisati guz... Jel tako?

Dakle, ponovno; spajaj se kome god želiš, ali nemoj jadnim ljudima bez Flat Rate-a.

I naravno; metode otkrivanja lokacije mreže (transmitter to reciever) su iznimno komplicirane i mislim da T-Com neće vuči taj kombi da bit tebe mogli "snimiti". A i to je iznimno zaj.... posao. Trust me, i know...
__________________
Lupus Lupus.
S:T:A:L:K:E:R is offline