Pogledaj jedan post
Old 23.08.2008., 11:51   #10
Ne nije dovoljno da zna da su obije supstance ilegalne. Stvar je u tome da bi osoba na tako odgovornom polozaju trebala imati malo istancaniji osjecaj za problem droge. To je kao da mi kazes da je oruzje ilegalno pa onda nema veze posjedujem li ja doma pistolj ili minobacač!

Sto se droge tice: zar drzava ne shvaca koliku si dugorocnu stetu radi osudjivanjem ljudi na zatvorske kazne zbog lakih droga poput marihuane? Umjesto da iskoristi produktivnog clana drustva i pomogne mu kako bi on jednoga dana mogao pomoci drzavi, drzava radi upravo suprotno. Salje nekad produktivnog clana drustva, koji je eto pusio travu, u zatvor gdje ce ista osoba pretrpjeti znatnu psihofizicku stetu, cijelo vrijeme biti na teret drzavi koja ga mora hraniti, skrbiti i placati dok je u zatvoru, te se kasnije nakon sto je osoba "rehabilitirana zatvorom" - a naravno nezaposlena jer jednom kad odes u zatvor ljudi to doznaju na ovaj ili onaj nacin, dodatno skrbiti za nju.

Mislim da je steta zbog ovakvih rigorozno-maloumnih zakona za pojedinca, drzavu i drustvo znatno veca nego eventualna steta zbog konzumiranja marihuane.
copper is offline  
Odgovori s citatom