Pogledaj jedan post
Old 06.10.2011., 20:56   #8
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Rekuperatori zrak-zrak mogu pomoći na način da predgriju svježi zrak kojeg aktivnom ventilacijom ionako moraš ubacivati u kuću (pa je šteta da se baci toplina "smrdljivog zraka" kojeg bacaš van), ali svakako ga treba dogrijavati. ...
Tako sam i sam razmišljao, no iz iskustva onih koji to imaju baš i nije tako:
Da odgovorim na tvoje pitanje. U slučaju kad se ventilirani zrak ne dogrijava, a temperatura u kući je ugodna, nama nije problem. Naprotiv. Prvo zato, jer se taj zrak osjeti samo na mjestu direktno ispod rešetke (mi imamo stropne rešetke). A drugo, jer čak osvježava klimu u sobi. Jer osjet hladnijeg zraka stvara dojam da u sobu ulazi fini čisti zrak izvana, što je točno. No, kad se zrak dogrijava, taj se osjećaj gubi. Nešto slično kao kad otvoriš prozor i udahneš vanjski zrak. -ovo je sa jedne slične rasprave
http://www.e-vozila.com/forum/viewto...=1195&start=15
Zidno ili podno grijanje daje, slažem se, najbolji komfor (no tromo je, mada ionako u masivnoj niskoenergetskoj kući nije preporučljiv prekid grijanja zimi zbog tada potrebne daleko veće snage izvora topline da zagrije u razumno vrijeme kuću koja se dužim negrijanjem ohladila, a također da se ne dogodi kondenzacija dolaznog zraka po kanalima koji se hladi prolazeći kroz kanale uz hladne zidove/podove - tako da njegova tromost u regulaciji nije presudna kod odabira tijela grijanja).
Ostalo navedeno = OK :-)

Zadnje uređivanje viz : 06.10.2011. at 21:02.
viz is offline  
Odgovori s citatom