Pogledaj jedan post
Old 05.11.2010., 15:26   #2
Poništenje natječaja u javnoj službi

Pozdrav, forumaši, !

Prosvjetar sam po struci. Tražim posao. Neki dan izašao je natječaj kojim se traži profesor te i te struke. Prima se na neodređeno vrijeme.
Natječaju se morala priložiti domovnica, životopis, diploma, uvjerenje o nekažnjavanju i potvrdu o položenom stručnom (za one koji su ga položili).

Došao je dan zasjedanja školskog odbora i ravnatelj je ponudio samo jednog kandidata. Naglašavam da je taj kolega imao kvalifikacije kao i mi ostali, uz tu razliku što je radio u školi na 60 dana bez natječaja (na što škola ima pravo).

Uglavnom, školski odbor odbio je njegov prijedlog i neki su zatražili da se predloži netko drugi od nas troje.
Ravnatelj pak nikog drugog nije htio predložiti (prečuo je taj zahtjev) i odlučio je poništiti natječaj.

Stoga me zanima, što ja kao kandidat koji nije niti bio u igri, a imam kvalifikacije kao i taj predloženi, mogu učiniti protiv ravnatelja, jer očito je sve namještaljka, .
Razumijem da mu se taj kolega svidio i iskazao u radu, ali ako je odbor odbio njegov prijedlog, pa onda je valjda trebao ići dalje s kandidatima.
Ovako mi se čini da se dotični ponaša kao da je škola njegova prćija....

Ima li tko kakvih savjeta ili je ipak stvar čista i on ima pravo poništiti natječaj jer je ravnatelj?

Hvala vam, !
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom