Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 11:27   #1750
Quote:
Andrew Wiggin kaže: Pogledaj post
Tu sam vise ciljao na samu definiciju intuicije i mozda pokusaj da se ista stavi u odredeni obrazac po kojem se moze citavi skup razlicitih metoda (cesto i nesvjesnih) svesti pod taj zajednicki naziv "intuicija". Ali da, to je tema za neki drugi PDF, zato o tome izbjegavam govoriti ovdje.

Ljudski um je fascinantan a njegova nam snaga i mogucnosti jos uvijek do kraja nisu sasvim poznati. Ima tu puno teorija koje bi mozda mogle objasniti to sto skupno nazivamo intuicijom. I to pocevsi od psihologije, preko parapsihologije, do fizike i kvantne fizike. Znas ono o val-cesticnoj prirodi svjetla i utjecaju promatraca na konacni rezultat ekperimenta u nekim drugim slucajevima...

Joooj. Uspuhao sam se. Da ne duljimo, slazem se s tobom.
Nisam imala koncentracije sinoc za raspravu na ovako dubokom nivou.


Quote:
Slazem se da njezina poslovna pozicija ne mora definirati nju kao osobu u privatnom zivotu, iako to najcesce i jest slucaj. Kad se radi o odredenim pozicijama moci, tada se za odredena mjesta biraju ljudi odredenih karakteristika i psiholoskih profila. To je nama jos uvijek strano, zato sto velesile, tajne sluzbe mnogih drzava ili multi(pan)-nacionalne korporacije slicne stvari rade bez velike javne pompe. Onda mozes vidjeti kukavelji po nekim medijima kad zena odredenog mentalnog sklopa nije uzeta kao sefica na nekoj visokoj poziciji. Postoje pravila, cak i ljudskog ponasanja i skupa karakternih osobina, a koje se vezu i nadoponjuju, s obzirom na "model" kojeg covjek predstavlja i/ili iz kojeg ponice.
Dobro, da karakter i odredjene karakterne odlike su pozeljne ili nepozeljne za odredjene pozicije. Ne znam da li je to kod nas u toj meri zastupljeno, ali mislim da ne, jer ne bi se desavalo da vrlo labilne licnosti, oba pola, dolaze na neke pozicije gde vrlo cesto zloupotrebljavaju moc koja im je data. Ali nije bitno za temu, ja sam odlutala.

Quote:
Ali prethodno samo htjedoh reci da ja nisam primijetio neko veliko cudenje golom cinjenicom da sef ima vaginu. To je danas sasvim normalna, cak i vrlo prihvacena pojava. Nismo bas toliko zaostali. Iako ne tvrdim da toga nema bas u niti jednom slucaju.

Opet sam se uspuhao... 'Bem ti misa, kaj mi radis...
Ja sam samo htela napraviti paralelu izmedju tog profesionalnog - licnog kod zena.

Inace sto se savrsenstva i teznje ka savrsenstvu tice, meni je sterilnost iritantna, volim nesavrsenost kod ljudi, cak mi ljudi bez mana nisu uopste ocaravajuci vec mi postanu bezlicni.

Simetricnost i harmonicnost su lepe ali asimetricnost i dinamicnost daju draz, dovoljno da uzburkaju osecaje.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom