Pogledaj jedan post
Old 25.09.2012., 16:17   #79
Quote:
Sikizg kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novi topic, pa ako mi netko može pomoći...

Zanima me da li izlazni računi moraju biti kronološki po datumu i broju?, barem oni unutar jednog obračunskog razdoblja.

recimo da je sada 15.09.
npr. 31.8. je izdan račun br. 1
1.9. račun br. 2
2.9. račun br. 3
15.9. pišemo račun s datumom 31.8. račun br. 4

Po meni bi trebalo biti kronološki i trebao bi se ostavljati brojčani prostor ukoliko se naknadno treba upisati neki račun s prošlim datumom, ali obavezno prije prijave PDV-a poreznoj.

Ukoliko nije poslana prijava PDV-a poreznoj do tada onda po Zakonu o PDV-u nije prekršaj, ali ako je prije 15.9. poslana prijava onda dolazi do krivog obračuna PDV-a i automatski se ulazi u kaznene odredbe i krivo prijavljivanje PDV-a.

Novi prijedlog zakona o fiskalizaciji, ali samo u poslovanju gotovinom, izričito napominje da računi moraju slijediti neprekinuti numerički redoslijed, nisam našao da se to izričito spominje i na platni promet transakcija putem računa banke.

Hvala
I mene ovo zanima. Baš sam neki dan fulao jedan račun tj. preskočio ga. Izdao sam predračun kojeg je druga firma uplatila, ali ja to nisam skužio i nisam ispostavio račun, ali sam nakon toga ispostavio nekoliko računa drugim firmama. Zanima me kako to riješiti? PDV plaćam tek na kraju ovog mjeseca, a onaj račun sam morao izdati 3. 9.
sanjarica is offline  
Odgovori s citatom