Pogledaj jedan post
Old 11.01.2011., 13:45   #18
Quote:
Exploited kaže: Pogledaj post
ovaj dali znate neki dobar nacin za uklonit plijesan sa zidova,skupilo mi se u kutu dosta jer gosti nisu ukljucili napu dok su kuhali,ah
da i bijeli su zidovi pa da neostanu fleke
imas na stanovanju temu (zapravo vise tema) o plijesni na zidovima.

ja sam nedavno uzela u bauhausu sprej düfa schimmelentferner (natrijev hipoklorit). 70-ak kn. odlican je, plijesan nestala za samo par minuta i ne moras nista dirati prije prskanja. samo, uzasno smrdi i treba isprati vodom i spuzvom i jako dobro prozraciti. to ti je prakticki isto sto i domestos, jedino sto je obicna otopina, nisu mu dodani sapuni i sta vec ide u domestos. ja se nisam htjela za*ebavat' s varikinom i pretakanjima, ali mozes i to. nisu mi ostale fleke, iako ces mozda imati razliku u bjelini ako su ti zidovi sivkasti. mislim, operi komadic zida pa ces vidjet'. isto je tako i nakon ovog spreja, ako ne i bjelje.
samo pazljivo ispiri, pogotovo ako ti je stan novi pa nije puno krecen, da ti se boja ne bi podmjehurila ili otpala. i nemoj previse poprskati da ti se ne bi sve slijevalo. radije prskaj dvaput ako je potrebno.

ima raznih kvalitetnih premaza (npr. jub algicid, nekaj od sipola), ali to nisam probala. boja koja se cesto preporuca za kuhinje i kupaonice je jupol citro, imas je cak i po vecim supermarketima. ima sad i raznih s*anja s dodanim srebrom. izguglaj si teme i proizvodjace pa pogledaj. ali za hitnu pomoc je dobri stari natrijev hipoklorit sasvim dovoljan.

inace, ja sam frknula nosom nasred ducana jer u ponudi imaju samo taj jedan sprej, al' mi je prodavacica rekla da je jako dobar, u sto sam se poslije i uvjerila.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom