Tema: Reiki
Pogledaj jedan post
Old 02.01.2007., 14:04   #1070
Quote:
Incorporated kaže:
Reiki terapija je glupost na kvadrat, djeluje na bazi sugestije, djelovanje je kratko
kao i kod bioenergije, može se liječiti priznajem lakših "bolesti", no nakon par dana djelovanje prestaje, pa morate ići po novu dozu reikia.

Duhec ti je lijepo sve objasnila što je reiki, ali samo bih ti htjela reći da je u svemu tome, tj. u svemu što radiš i za sve što jesi ipak i naposlijetku najbitnija svijest. Na primjer, ako me bole jajnici (a bole me kada hodam bosa po pločicama), onda mogu popiti jednu kutiju lijekova ili tablete protiv bolova i sve će biti u redu dok opet ne krenem s neodgovornim ponašanjem, onda će mi uskoro trebati nova kutija lijekova i tako unedogled dok ne osvijestim u čemu griješim i što mi uzrokuje bolove.
Lijekovi će maknuti bolove i to je o.k., ali lijekovi ne otklanjaju ono zbog čega me na kraju krajeva i bole jajnici, ne otklanjaju moje neodgovorno ponašanje. Reiki djeluje na više razina, on djeluje na duhovnoj, emotivnoj i mentalnoj razini i on uspostavlja ravnotežu u organizmu. Duhec je dobro rekla, nije reiki čarobni štapić, ništa nije čarobni štapić osim samog tebe. Postupno, ne naglo i odjednom, nego postupno i strpljivo treba voditi računa o svom životu i shvatiti da je odgovornost za naše živote u nama, mi smo odgovorni za sve što nas se događa i mi smo ti koji se sami možemo izlječiti.
diki is offline  
Odgovori s citatom