Pogledaj jedan post
Old 13.01.2008., 11:09   #65
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
mene ako grize, onda izvadim sisu i više nema. ionako se on samo igra kad gricka, a ne jede.
ako me za 10 min opet traži, dam mu, ali ako opet gricne odmah vadim i nema barem sat vremena.
rezultat je da me zbilja rijetko gricne.

ako ipak želiš prestati dojiti, možda da prvo smanjiš, pa da recimo doji samo po noći (li samo po danu, ili ti odredi kad). u doba dana kad ne dojiš, a sise ti se prepune (osjetiš da su teške) onda se izdoji ali samo malo (da popusti napetost). tako ćeš smanjiti količinu mlijeka.
nakon nekog vremena, prestaneš skroz dojiti. ako dođe do napetosti ili kvrga, izdojiš samo malo. zapravo, ne bi bilo dobro da dođe do kvrga, to se onda lako upali,...

također, neće ti biti lako odbiti ga od sise jer ima tek 9 mjeseci, a pretpostavljam da si ti na porodiljnom, tako da si cijeli dan s njim.
možda da pričekaš kad će imati godinu dana, kad počneš raditi, neće biti sise 9-10 sati... ne znam...
da sam ja na tvom mjestu ja bi ga pokušala odučiti grizenja, a ne dojenja. ti napravi kako ti misliš da je najbolje. preporučuje se barem godinu dana dojiti, a opet ti si debelo prešišala hrvatski prosjek dojenja (3 mjeseca je prosjek). obavezno mu moraš dati adaptirano ako prestane jesti majčino mlijeko.
ma,prestat će.Rastu mu/joj neki gadni zubići,boli pa dijete gricka da prestane bolit.
Maži bradavice,a u pauzi dojenja davaj stalno ono za grickanje gumeno.
S 10 mj će se pojačat strah od odvajanja.U kombinaciji sa skidanjem s cike to je pravi šok...
Inače,ako kako ćeš bebu skinit,osim ne nudi/ne odbij metodom-neznam(metoda funkcionira da ne nudiš ciku odma i da skreneš djetetu pažnju s cike na neš drugo,osobito kad je to cika za tješenje,al da ne odbijaš kad traži,u nadi da će i traženje smanjit.)
MOj je već bio razuman,lijepo dijete prihvatilo da je to-to
(imo debelo više od 9mj)
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom