Pogledaj jedan post
Old 01.05.2009., 11:23   #78
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Pa koliko sam ja shvatio, ova osoba koja je postavila pitanje nema nikakav status u Sloveniji, ako je to zaista tako onda strani drzavljani koji nemaju nikakav status u Sloveniji itekako jesu tema.
vidim da si pogresno shvatio. "osoba koja je postavila pitanje" = njuskalo, koji je OVDJE postavio pitanje.
onaj link, NIJE slo forum nego zvanicni link slo autoskola. I na tom linku je i dio o pravima stranaca u sloveniji. TO JE iz SLOVENSKOG ZAKONA. na toj stranici na dnu:

Zakon
Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1 – UPB 4) Uradni list RS 133/2006 z dne 18. 12. 2006

zakon govori samo o onima strancima koji IMAJU to pravo, i POD KOJIM UVJETIMA. ostali nemaju to pravo

[/QUOTE]Al ja tebe pitam otkud ti to? Ako u recimo Austriji strani drzavljani bez statusa smiju vozit austrijske tablice, zasto kazes da se "podrazumjeva" da u Sloveniji ne smiju?[/QUOTE]

moze protupitanje? odkud ti to da PO ZAKONU u Austriji strani drzavljani bez statusa smiju voziti? pogadjas ili znas da je tako PO ZAKONU. koliko ja znam (non-eu) stranci u austriji bez statusa smiju voziti SAMO njihove zelene carinske tablice (zoll). primjer: non-eu stranac dodje u austriju, kupi auto za izvoz iz austrije (sto znaci i iz EU). uradi izlazne carinske papire (sad su eletronski sa bar kodom), zoll tablice (brutalno skupe), koje su na njegovo ime (sa svim podacima iz njegove maticne drzave), sjedne u auto i dok vrijede tablice moze se voziti po citavoj europi na put. PO ZAKONU u autu smije biti SAMO TA osoba koja vozi auto i na koju su svi papiri (racun, izlazni carinski list, prometna za zoll tablice). takodjer, ta vozila sa austrijskim zoll tablicama NE SMIJU voziti niti austrijanci, a niti stranci sa reguliranim statusom u austriji. jer to su carinske (izvozne) tablice. isto vrijedi i za njemacke, belgijske, nizozemske zoll tablice.

[/QUOTE]BTW, danas sam prosalo Slovensku granicu i pitao slovenskog policajca jel stranci smiju po Sloveniji vozit slovenske tablice, on je odgovorio "zakaj pa ne?".[/QUOTE]

pogresnog si pitao. policajac na granici i policajac prometnik su dva svijeta razlicita. kako vidimo iz slovenskog zakona sa onoga linka, taj policajac ti je dao netocnu informaciju. garantiram da bi ti prometni policajac rekao nesto drugo. ili, mozda, kad si pitao, nisi naglasio da ti je potrebna informacia za stranca bez bilom kakvog statusa u sloveniji.

[/QUOTE]Oosbe koje zive u Sloveniji, bez obzira na drzavljanstvo cine carinski/porezni prekrsaj ako voze strane tablice - to je jasno. Ali koji to po tebi prekrsaj cine ako ljudi koji de facto nemaju nikakve porezno/pravne obaveze prema Sloveniji voze slovenske tablice?[/QUOTE]

zato sto to zakon ne dozvoljava.

[/QUOTE]Pa jel na koncu osoba koja je postavila pitanje ima ili nema status u Sloveniji?[/QUOTE]

na pocetku ovoga posta sam ti objasnio.

[/QUOTE]Kakvom "pravno nereguliranom statusu"?[/QUOTE] reguliranom po slo zakonom o strancima.

[/QUOTE]Jel ti to pogadjas ili znas? Ja znam da ovo sto govoris ne vazi u Austriji.[/QUOTE]

Znas da je tako PO ZAKONU, ili znas da netko na takav nacin vozi auto po austriji "na srecu", pa dok ga ne ulove?

[/QUOTE]Pa pitao sam danas policajca i njihov odgovor se razlikuje od tvojeg. Reci ti meni sad kome da ja vjerujem.[/QUOTE]

ja ti govorim iz iskustva. i ne samo iz slovenije. nema razloga da bih pricao napamet, nesitinu, ili ono sto bi druge dovelo u problem. naprotiv. govorim to iz razloga da si ljudi (u ovome slucaju njuskalo) ne naprave problem. narocito u njuskalovom "slucaju" kada postoji drugi nacin da sve odradi potpuno bezbolno.

procitaj u ovoj temi i druge sto pisu o zakonskim zaprekama upravljanja vozilom.
leonas is offline  
Odgovori s citatom