Pogledaj jedan post
Old 04.01.2017., 19:26   #11
Dobro, buduci da se Uk sad mijenja izlazi kao lagano iz EU, ima neki rok itd, onda bi mozda bilo bolje negdje drugdje otvorit, da sam u EU (premda bi mi ta dropship prodaja vjerojatnou UK bila veca nego u cijelom ostatku EU, znam vec unaprijed dosta pouzdano; a i nekak mislim da UK nece tak lako izac iz porezne unije sa EU... mozda ce izac iz EU sluzbeno a sve ce ostat po starom... tak se meni cini nekak, al ko bi to znao).
Što da recimo se bavim posredovanjem u prodaji, u szttvari dropshippingom, iz Kine širom svijeta. Gdje mi je najbolje otvorit firmu da bi to radio.
I kakva je generalno onda situacija s oporezivanjem. Npr da u Latvioji otvorim. I bavi se preprodajom tj posredistvom na nacin da kupujem u KIni a prodajem diljem svijeta, u biti dropshipping. Najviše u US, oni su najveci kupci. al ostataks vijeta se nemre nikako zanemarit. To vjerojatno nije ni bitno - kuda cu japrodavat. Nego da sve bude po zakonu u zemljama gdje roba ide itd.

Se moze to kak legalno napraviti da je iole isplativo? Da nisu porez i davanja ne znam 50-60% Ja znam da si mogu naporavit proemeta al moram znat unaprjed ipak koji su mi svi troskovi da to otvorim, i koliko poreza i svega cu morat na kraju platit, dok si ne isplati neki novac u Hrvatsku.

(znam recimo da se ono Monika psoredovanje, nakon par godina prebacilo u LOndon, vjerojatno zbog bolje regulatie itd. Al to je malko drugaciji nacin poslovanja, ne znam. )

I kako to ide u sucaju da ti je to jedini dohodak, a kako u sucaju da ti je drugih dohodak.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom