Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 02:33   #1176
Quote:
Anellye kaže: Pogledaj post
Moj slucaj:

U privatnoj firmi sam od 2015.god.
Ugovor mi je isticao 30.9.2017.i nisam ga produzivala.
Po zakonu o radu, prema kojim smo se ravnali, imam pravo na 24 dana godisnjeg. U 9.mj sam iskoristila 2 tj, znaci 12 dana.
Dobila sam platnu listu, i na njoj isplaceno 80 sati iskoristenog godisnjeg, i na dnu jos naknada za 7 sati, tj 1 dan.

Moram provjerit odakle jos taj jedan dan, ali mene samo sad zanima, da li oni meni moraju isplatit i ostatak od 12 dana koji je ostao ili kako?
Hvala
Trebaš dobiti 18 dana. Nikako ne možeš dobiti puni godišnji. To čak nitko niti nije tvrdio ovdje Ako si dobila 12 + 1 onda im reci da ti isplate još tih preostalih 5 dana ili probaj na blef tražiti i ono što ti ne pripada, pa ako jadni ne znaju, možda ti daju sve
Čak imaš gore link na sliku i odgovor od ministarstva gdje kaže "Ako ugovor nije prekinut tijekom 2017 godine" premda su i u tom odgovoru falili i napisali da radnik ima pravo na puni godišnji već sa 01.10. ako je radio od 01.04. I onda na dnu ide: "Osim ako se ugovor ne prekine u 2017".. budalaštine, ali kako ljudi ne znaju čitati, lov u mutnom ide dalje...
dubrovnik4 is offline  
Odgovori s citatom