Pogledaj jedan post
Old 27.09.2008., 00:28   #130
Quote:
Bundevica kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina? Kad si počela primjećivati preskakanje srca, gušenje, bolove i ostale simptome, prvi puta?

Koliko imaš kilograma (i visina) i jesi li smršavila u zadnje vrijeme?

Uzimaš li radi nečega lijekove i ako da, koje? Piješ li kakve hormone? Pušiš li?

Imaš li šećernu bolest? Jesi li bila ikad prije u bolnici i ako jesi radi čega?
ok, prvo izvinite zbog onih velikih slova prvi put sam na forumu tako da su to za mene nova pravila....imam 29 godina, udata, dvoje dece, tri i jedna godina...ove simptome preskakanja i lupanja srca pocela sam osecati sa prvom trudnocom znaci pre cetiri godine, i to se javljalo ponekad , ali danas je to jako cesto i mnogo losije , nekad zna trajati danima, svaki drugi treci otkucaj je preskok ...pusila sam i prestala pre par godina...znala sam ponekad u ovim godinama zapalit sa drustvom...ali samo fuckanje...i vrlo vrlo retko...par cigara godisnje...inace sam bivsi sportista....trenirala sam kosarku 12 godina...od 7 do 19 godine...i naglo sam prestala da se bavim sportom pa ponekad pomislim da sam i van kondicije...jer ja se na svaki veci napor ili uzimanje deteta u narucje ili ako brze hodam zadisem...ali nije pravilo da mi srce uvek brzo udara nekad (kao recimo sinoc)...kuca jako sporo...i tad osecam kao da treperi...kao da nema prave otkucaje...a u prsima i oko srca osecaj kao da ce nesto da se rasprsene...veoma mi je tesko opisati te osecaje na svom jeziku a kamoli objasniti doktrou na engleskom...a secam se da sam i kao dete ppnekad , jer sam bila jako strasljiva , imala ubrzan rad srca, cak sam bila i u bolnici zbog toga...ali su mi rekli da je to zbog sporta...inace nikad nisam imala vecih zdravstvenih problema, ne pijem neke lekove, pritisak mi je uglavnom nizak 90/60-70/110...ali mi to ne smeta ...kardiolog mi je propisao beta blokatore...ali ja sam se posle njih osecala uzasno...sva sam znala da utrnem... jer oni spustaju pritisak i usporavaju rad srca...a ja ionako imam nizam pritisak...i moje srce i samo ponekad kuca i presporo...i uvek mi je gore nocu ...tako da sam nocima budna...jer ne mogu da disem...ili mi srce preskace i sva utrnem...moj lekar je pokusao da mi da lekove za anksioznost...ali ni oni nisu pomagali...zaista ne znam...samo sam jako uplasena i nervozna...i umorna...jer ovo traje pune cetiri godine...a nigde nekog ressenja....mozda zaista sve i jeste na nervnoj bazi, daleko od familije i svojih , daleko od domovine...brz zivot , mala deca... ko zna...samo zelim da podelim ovo sa nekim...jer ovde i prijatelja nedostaje...hvala svima
TANJA-FL is offline  
Odgovori s citatom