Pogledaj jedan post
Old 13.04.2009., 22:02   #14
Veterinari bi rekli ne pije vodu ta teorija. Mlijeko magarca kao i mlijeko kobila u svom sastavu ima više šećera i veću energetsku vrijednost od kravljeg mlijeka ugrubo. Nema osnova da to mlijeko podiže imunitet. Za razliku od mlijeka koza koje u svom sastavu ima specifične imunoglobuline i koji na taj način mogu podizati imunitet. Isto tako ja sam svom djetetu dala mlijeko koze tek sa 3 godine i to samo kao nadopuna adaptiranom mlijeku. Prije nisa zbog straha od anemije.
E pa moj mali sa 5 godina pije još uvijek adaptirano mlijeko. Naravno pije i obično i kozje. Mlijeko kobile ili magarca sasvim svejedno bi mu dala samo kao poslasticu jer je ukusno i slatko drugopg razloga stvarno nema.
Preporuka dojite svoju dijecu to je najprirodnije i najzdravije nastavite sa adaptiranim mlijekom koliko god dugo možete. Ne nasjedajte na marketinške trikove. Ako ste na selu i imate trogodišnjaka kupite kozu. Nikako ne kupujte mlijeko koje nije kontrolirano od veterinara.
Što se tiče astme i bronhitisa to ima neka druga priča vezana za konje ali ne i za mlijeko.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom