Pogledaj jedan post
Old 21.05.2012., 20:26   #96
Quote:
Lord Master kaže: Pogledaj post
Da, bit će puno takvih. Vrište da puno rade za crkavicu, da ih šefovi maltretiraju i da su totalni kreteni, da na njihovoj grbači žive. Jednom sam se zapitao pa da li su svi ti ljudi, oprostit ćete mi na izrazu i deranju, GLUPI ?
a jesi li se ikad zapitao je su ovi iz ove druge skupine glupi?

Quote:
Lord Master kaže: Pogledaj post
zapitajte se, zašto "mrčimo"? zašto svi moji susjedi mrče, zašto sve njihove žene mrče, zašto svi vlasnici trgovinica cijele dane sjede pred računalom i pretipkavaju račune?!?!?! zato što nemaju novca. ne govorim o novcu - o stotinama tisuća/milijunima kuna/eura. govorim o dvije-tri tisuće kuna mjesečno. ne govorim o novcu kao o stvari koju čuvaš u banci i oročuješ, ulažeš, kupiš auto koji ti ne treba... govorim o najosnovnijim sredstvima za život - govorim o tri tisuće kuna mjesečno. to nije novac - to su režije i hrana!
usporedio si dvije grupe ljudi koji se žale da puno rade i premalo zarađuju. zašto ovi drugi ne odu raditi kod privatnika i budu pošteđeni svih poduzetničkih muka, kad su već radnička prigovaranja neosnovana?

mislim da će uvođenje fiskalnih kasa ipak malo iskristalizirati tko zarađuje za režije i hranu, a tko ima i viškova, i koja grupa je u većini.
je li fer da država nametne još i trošak fiskalnih kasa sitnim poduzetnicima? vjerovatno nije, mogli su razmišljati negdje u smislu da smanje broj obveznih evidencija kad jednom uvedu fiskalne pisače ( malo pojeftiniti poslovanje), ili da podijele pisače besplatno pa onima kojima se pokaže razlika u prometu naplate naknadno, ili da sad naplate svima, a onima bez povećanja prometa poslije vrate dvostruko ili trostruko. možda smanjiti poreze kad bi već fiskalni pisači trebali pokriti gubitke zbog sive ekonomije...( ustalom ugostitelji od 01.01.13. imaju pdv 10 % na većinu prometa, sve osim žeštica)

obzirom na to tko mi se od stranaka najviše uzvrtio oko ev. mogućnosti hakiranja fiskalnih kasa, ja bi rekla da će biti zanimljivo
knjiza is offline  
Odgovori s citatom