Pogledaj jedan post
Old 10.05.2015., 20:56   #39
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Meni se čini da neki brkaju ovisnost i potrebu za uzimanjem lijeka kako bi se ublažili simptomi bolesti te dovelo osobu u funkcionalno stanje.
Tako je.. Ja ponavljam, imam pripisan AD jer ide pod moju sifru, nisam ga trebala, jer nemam depresivni poremecaj niti ista sl. tome,a tada sam bila neupucena.. Dakle, kad sam prije micala Seroxat, pa Mirzaten nisam imala cak ni potrebu za uzimanjem lijeka, azo u jednom danu sam ih maknula i zdravo - sve 5.

Od kad sam presla na Velafax, koji se btw naziva i dila pod stimulator - raspolozenja, ja imam FIZICKU i PSIHICKU krizu..

Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Najvažnije je da nemamo potrebu povećavati dozu što je dokaz da AD-ovi i Ap-ici ne stvaraju ovisnost.
Osobno imam ogromnu toleranciju na ap-e, tako da sam doze samo dizala. Po toj tvojoj teoriji, oni onda stvaraju ovisnost i dovode do krize, a APi ne stvaraju ovisnost ni krizu pri skidanju tbleta.
To sto si naveo je vazano iskljucivo za TOLERANCIJU, koja nije jednaka OVISNOSCU..

Kod mene za održavanje homeostaze organizmu nije dovoljno unošenje hrane i redovna fizička aktivnost i san (tj. osnovne ljudske potrebe), nego postoji fizička potreba organizma za Velafaxom na koji se moj organizam privikao.. etc. etc. sve kaj si skinuo s wiki..

Martin, u srijedu idem na konzultacije pa cu zapisati sve sto je potrebno znati.. Ja nemam cilj nikoga strasiti ADa, u psihijatra se treba imati povjerenja.. Ali, ponavljam kako sam ga ja pila iako nemam tu dijagnozu i nije mi bio potreban, ostali koji pate od depresije, anksioznosti, itsl. naravno da vjerojatno nece imati niti potrebe taj lijek micati..

Ne tvrdim da je AD "los'' za organizam kod ljudi koji imaju doticne dijagnoze. Dapace! on moze biti samo pomoc u takovim slucajevima, jer ipak je organizmu lakse kad ne podnosi napade bilo kojeg oblika, strahove, tenzije, itsl. nego obrnuto, a AD ce uciniti da to nestane i u takvim slucajevima pomoci..
__________________
I never fall apart because I never fall together

Zadnje uređivanje n i k s : 10.05.2015. at 21:16.
n i k s is offline  
Odgovori s citatom