Pogledaj jedan post
Old 23.05.2017., 10:31   #14
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
ne slažem se da psihotestovi ne bi ništa riješili.kako svijest vlasnika može biti rješenje kad ima ljudi koji imaju pita zbog toga da im se škvadra divi? preventiva je rješenje,psihotestovi bi bili preventiva. i glupo mi je to što mnogi vlasnici pasa gledaju na pse kao na svoju "djecu". mislim ono-neki ljudi se boje psa i normalan vlasnik treba uvažavat i nečiji strah od psa.pa i staviti mu brnjicu kad se šeta u blizini ljudi. a razmaženi vlasnici valjda misle da je stavljanje brnjice nekakvo poniženje. mislim da su čak i pitovi uglavnom dobri psi i rijetko kad će pas nekoga napasti. i tu je onda kriv vlasnik jer nije zaštitio druge ljude od svog psa. nema smisla eutanazirati sve te opasne pse jer su neke jedinke tih pasmina napale ljude.

Testovi svih vrsta kao i oni za nošenje oružja su samo da se zakonodavcu da alibi i operu ruke, no test NIKAD ne govori KAKO ćeš reagirati u datom trenutku.

Dakle, i oni ljudi koji su prošli testove mogu postati ubojice.
Psi su živa bića i oni ne idu na testove već reagiraju prema podražaju, nagonu, komandi ili neodgoju....ili na situaciju.

Dakle, ako će vlasnik ići na test a pas ne nema vajde.

Test bi trebao biti filter koji ostavlja sociopate i psihopate izvan dosega oružja (ili opasnih pasmina). No, život je neprevidiv...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom