Pogledaj jedan post
Old 16.04.2013., 23:41   #1
Tobogani i tolerancija....pravila ponašanja u parkovima za djecu i odrasle

tema je nastala iz sto vas zivcira kao roditelja.....
ovaj moj post oduska od teskog juznatog dana, na temi koja je smisljena za to, i to nakon duge i hladne zime i polupraznih parkica, kada je odjednom gomila djece nahrupila u premale parkice, izazvao je burnu raspravu....
pa sada, tko nije imao prilike, neka nastavi ovdje


dakle, od ovoga je krenulo:







Mene zivciraju odrasli po parkicima.

posebno oni koji se naseru na tobogan i zauzmu prostor za 15 klinaca. i jos kad rade reda onak sa visine
npr. deda od 100kg koji se sa svojim tek prohodajucim unukom popenje na tobogan kucicu-labirnit pa gura drugu djecu (zapravo ne vidi ih, jer je usmjeren samo na to diejte pa usput srusi par klinaca)

zivciraju me roditelji/cuvalice/ tko vec malih puzaca koji spustaju nehodace niz tobogan i istovremeno cekaju da 3-4-5godisnajci paze na njih da ih ne sruse, ljute se sto su ta djeca nestrpljiva i nedaju im da se i "mali gustaju"
i jos ih nazovu neodgojenima

posebno me zivciraju mame sa cigaretom u ustima koje strazare kraj tobogana, i to bez obzira na dob i vjestine djece
(ok, shvatila sam, nemate gdje pusiti pa morate u djecjim parkicima, al jebote bas kraj tobogana na kojem je 20 djece odjednom?
strazariti kraj trogodisnjaka?)

uglavnom, zivciraju me parkici

mastam o tome da sjedim na klupici i citam knjigu, bez da me ukljucuju u small talk o vremenu, njenoj visini, godinama, napretku i nenapretku, odgoju danas i jucer, bez da me prozivaju jer se moje dijete penje u krivom smjeru na tobogan i to bas u onom trenutku kada je baka odlucila da se njen sedmomjesecni unuk mora spustiti....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 23.04.2013. at 22:40. Reason: uvodni post....
Monstera is offline  
Odgovori s citatom