Pogledaj jedan post
Old 17.08.2013., 20:27   #45
@ flumen-day

Vidim da se dobro razumijes i u Jemen, pa postoji li koja zemlja o kojoj ti nebi znao napisati desetak redaka teskta

Ja neznam puno o Jemenu pa mene zanima znas li one zadnje izbore koji su bili u Jemenu, sjecam ih se iako su bili prije godinu i pol. Ostalo mi je u sjecanju da je bio samo jedan kandidat, znaci taj lik koji je pobjedio uopce nije imao protukandidata, i sjecam se da su Victoria Nuland i ona europska Catherine Ashton hvalili na sva usta jemenske izbore. O tome nebi govorio, jer nemam rijeci kakvi su to uopce izbori di narod ima za birati JEDNOG kandidata...
Nesjecam se zasto je bio samo jedan, valjda je opozicija bojkotirala izbore

Uglavnom sta se je tamo događalo, znas li ti, da malo objasnis?
Kako ja znam oni su imali nekog dugogodisnjeg predsjednika koji je vladao desetak godina i vise, pa su tijekom 2011. izbili masovni nemiri, milijoni su bili na ulicama, i bio je veliki pritisak da taj lik ode sa vlasti, cak su SA i SAD isto vrsili pritisak. Sjecam se da sam citao da nije htio otici pa da su mu onda saudijci postavili bombu u rezidenciji, bio je ranjen i onda je odlucio da preda vlast i dosao je ovaj novi lik... Sta su obojica bili americki igraci, ovaj bivsi i sadasnji predsjednik? Ako jesu zasto su se odrekli ovog zadnjeg, sta je to bilo slicno kao i u Egiptu, previse je ljudi izaslo na ulice i vidili su da je samo pitanje kada ce pasti Mubarak i odrekli su ga se?

I kakve veze Turska ima sa Jemenom, sjecam se u zadnjih godinu dana da sam citao da su jemenske vlasti zaplijenile na desetke turskih brodova koji su bili puni oruzja i u jemenskim vodama?
Sta glupi Erdogan pokusava da stvori i tu neki svoj utjecaj?

Vidim da je zadnji post bio pocetkom 2010. godine pa mi se neda niti citati zadnje tri stranice jer se u tri godine dogodilo milijon događaja...
A kakav je odnos Irana i Jemena, recimo znam da Iran ima savrsene odnose sa Omanom, tu sam citao dosta clanaka, o međusobnim posjetama, da ce i izgraditi plinovod u buducnostu pa ce Iran prodavati Omanu plin... a kakva je situacija sa Jemenom? Iz tvog posta vidim da su šiti u opoziciji, a i meni je jasno nakon onih izbora u veljaci prosle godine da je tamo Zapadni igrac na vlasti, a kakav je trenuto odnos te zapadne vlasti i Irana? Sta se ponasaju neutralno kao i Oman ili su stali kontra Irana kao SA i ostali...
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom