Pogledaj jedan post
Old 02.03.2015., 21:38   #41
Srbi su porijeklom Hrvati

nisam strucnjak al zar konstantin porfirogenet VII nije pisao o hrvatskim vojnim pothvatima iz tog vremena i slavio ih kao velike pobjede mladog kralja tomislava? sto se tice naslova teme, ne znam i ne mogu tvrdit da su srbi porijeklom hrvati tj.nemam izvor za tu tvrdnju ali znam da su se srbi prvi put naselili u hrvatsku bas za vrijeme kralja tomislava kada je raski zupan zaharija pribisavljevic zatrazio vojnu pomoc od hk i dobio je i pomoc i zastitu. sa njim je dosao dobar dio srba i ja nekako smatram da oni nisu nikada pravili probleme kakve smo vidjeli prije 24 godine te prije ... te su se izmjesali sa domicilnim stanovnistvom -hrvatima u tim djelovima gdje su dosli i prihvatili hrvatsku narodnost isto kao sto su englezi i irci koji su prije 150-200 godina otisli u SAD danas Amerikanci a ne englezi i irci. drugi val naseljavanja srba na podrucje hrvatske je za vrijeme turaka, takodjer zbog progona trazeci zastitu u "zapadnom" svijetu. isto bi naselili japan da se nasao na podrucju gdje je hrvatska (pa i BiH). tim posljednjim naseljavanjem su pojedini srbi poceli svojatati hrvatsku i bih zbog svojih sunaropdnjaka koji tu zive te je nastala ideja o velikoj srbiji a ostalo od prve jugoslavije, stjepana radica, ustasa, cetnika, partizana, druge jugoslavije, domovinskog rata do danas nadam se znate...
__________________
"jerbo su didovi ona ždraka sunca u nami i sto su god dalje to jace sjaje"
robinho86 is offline