Pogledaj jedan post
Old 03.03.2015., 11:44   #54
Quote:
Mario rocketman kaže: Pogledaj post
Ne, nego, nazalost, to je najstariji primjer spominjanja Hrvata.
To ne znaci da prije taj pojam nije postojao.



Sjedi, 1 iz povijesti.
Cista tekstualna dizenterija.




Ne, nije moguce.

Franci nisu imali nikoga izuzev lokalnog plemstva u Hrvatskoj.

Jedina vojska Franaka koja je pristupila Hrvatskoj je bila izmasakrirana kod Trsata.

Teorija o vladajucem sloju je imbecilna.
Ne postoji niti jedan primjer toga u povijesti da se, ne samo politicki entitet, vec i sam etnos i regija preuzme naziv nekog navodnog, minijaturnog vojnog sloja.

Cak su i Bugari se slavenizirali kao horda od kojih 30-40 tisuca konjanika medju morem Slavena, da ne govorim o Teutonskome Redu i cinjenici da je njemacki vladajuci sloj zajedno sa samim njemackim doseljenicima preuzeo naziv domacih baltickih Prusa, ne samo za siru regiju kojom je Teutonski red vladao vec i za sam kasniji politicki entitet koji je nastao iz samog reda.

Ono sto je vjerojatno jest dolazak velike grupe slaveniziranih "Hrvata" koji nailaze na vrlo slabo naseljen Zapadni Balkan, jer, izuzev kojekakvih Avarskih sela, svi Romani su vec davno pobjegli u priobalne gradove dalmatinskog temata.

Sjetimo se, Avari konstantno pljackaju i pale teritorij Hrvatske vec desetljecima prije doseljenja samih Hrvata, pricati o nekoj ozbiljnoj naseljenosti toga podrucja je u najmanju ruku hrabro.
Upravo tako, Bugari se jesu slavenizirali, odnosno asimilirani su od slavena, no svi ti slaveni se danas nazivaju upravo Bugarima po tom vladajućem sloju. Dakle spominjanje Bugara je upravo dokaz u prilog mogućnosti da po eliti cijeli narod, drugog podrijetla, dobije ime elite u smislu etničkog.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline