Pogledaj jedan post
Old 14.04.2017., 00:17   #1622
Na oglasnoj ploči naše male zgrade (5 katova) je osvanula ponuda za video nadzor koju je objesio predstavnik stanara. Ponuda je od neke male firme za koju nikad nisam čuo. U ponudi je instalacija 38 (slovima:tridesetiosam) nadzornih kamera sa 3 snimača i cca 2000 metara kabla. Može li mi neko reći je li ovo normalno? Gdje staviti sve te kamere, toliko kabla, u zgradu od 5 katova? Po mom mišljenju ako se hoće videonadzor radi zaštite zgrade dovoljno je staviti jednu kameru na ulaz u zgradu i jednu u lift. Sve više od toga je po meni nepotrebno zadiranje u privatnost i nema smisla u smislu zaštite. U ponudi se planira čak nekoliko 4-metarskih stupova izgraditi i betonirati oko zgrade, na kojima bi visili nizovi kamera ???
Kako ovo blokirati jer čini mi se da je već skupio potpise za videonadzor, skupljao ih je prije godinu dana? Ali nismo znali što planira i što potpisujemo? Dodatno je sklon uznemiravanju stanara dolaskom na vrata pa i vikanju svaku sitnicu, te se pribojavam da će pregledavati kamere i korsititi ih za takvo ponašanje?
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom