Pogledaj jedan post
Old 25.11.2017., 21:48   #1175
Quote:
Cicarija kaže: Pogledaj post
Imam ugovor s Optimom. Kod njih sam prešao jer su obećali me neće siliti da fiksnu liniju prebacim na router i da ne koristim utičnicu. Imam loših iskustava s gromovima, a to sam riješio tako da skupu opremu isključim i uključim jeftin telefon – pa ako pukne nije šteta. Važna mi je stalna veza. Živim na selu. Kasnije su i oni počeli gnjaviti i nagovorili me jer je to to nužno zbog „novih tehnologija“. Ponudili mi novi ugovor koji je startao kao novih dvije godine. Nakon godinu dana od novih tehnologija nema ništa, ali su drugi uveli 4G tehnologiju. Imam bakrenu žicu dugu preko 2km (do optičkog kabela) i signal između 4-3mbps (sve slabiji). No, zadnje HT kućište do moje kuće oštećeno je vozilom prije više godina, na što sam upozorio rekavši da to (uz druge razloge) uzrokuje loše veze. Samo u rujnu sam imao prekide više puta i mnoštvo puta zvao službu za korisnike (prosjek čekanja, pola sata). U kućište prodire kiša, prekidaju se veze, dolaze majstori T-coma, nekada nešto poprave softverski, valjda se osuši itd.
Zatražio sam raskid ugovora (imam još godinu dana obveza) ili da mi ponude bolje uvjete – čekam odgovor. To je, kako vidim, jedini način da dobijem nešto napismeno.
- Gdje su obveze o uvođenju novih tehnologija – svi sada govore da ih ne će biti ni za deset godina po malim naseljima!
- Što će biti s mojom fiksnom linijom – broj koji dugo koristim. Gubim li ga ili što trebam napraviti da ga osiguram za buduće potrebe?
- Što mi je činiti da ne pogriješim „u koracima“? Visina penala – mogućnosti za Povjerenstvu za reklamacije …
Recimo meni je mama prešla na optimu prije dosta godina iz razloga što ju je HT silio da pređe na VOIP a ona je htjela da ima isto kao i ti, redovitim isključivanjem linije i ADSL-a. HT ju je baš zlostavljao s tim.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom