Pogledaj jedan post
Old 16.11.2007., 11:47   #2
nisam sigurna, nadam se da ce se javiti netko od nasih tko je prolazio kroz razvod tim putem, ali cini mi se da se ne radi o spranci, vec moras podnijeti Tuzbu za rastavu braka pred nadleznim Opcinskim sudom.

evo nasla sam ti okvirni tekst na stranici foruma legalis.hr

Quote:
Ovako bi trebala izgledati tužba

Općinski sud u Zagrebu

Tužitelj: Ime i prezime, adresa



Tuženi: Ime prezime i adresa



radi razvoda braka


TUŽBA

3x radi razvoda braka
vjenčani list
rodni list za djecu
zapisnik o posredovanju

--------------------------------------------------------------

I. Dana tog i tog sklopila(o) sam brak sa tuženim koji brak se vodi u Matici vjenčanih za Općinu tu i tu pod brojem tim i tim.

II. U braku je rođeno djece ( broj ime, datum rođenja i mjesto rođenja).

III. Dana tog i tog napustio(la) sam zajednicu života jer ista više nije bila održiva.

IV. Zaposlen(a) sam na tom i tom radnom m jestu i imam primanja ta i ta. Tuženi je zaposlen na tom i tom radnom mjestu i ima primanja ta i ta.

V. Kod Centra za socijalnu skrb tog i tog provedenoj e posredovanje prije razvoda braka, međutim kako mirenje nije uspjelo to podnosim ovu tužbu.

( Ako se slažete sa onime što je određeno glede povjeravanja djeteta na čuvanje i odgoj, doprinosa uzdržavanju i susretima i druženju s djetetom prepišite kako je to navedeno u zapisniku o posredovanju.
Ako se ne slažete sa time sami odredite gore navedene stavke).

Datum i potpis

naravno da je trebas prilagoditi svojim uvjetima.

znam da se placa pristojba na tuzbu, a ako si slabijeg imovnog stanja, moras odmah u tuzbi navesti da molis da te se oslobodi sudskih troskova.

eto, sretno, koliko to god moze biti
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom