Pogledaj jedan post
Old 17.10.2010., 23:23   #6573
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Hvala veliko na brizi,kontrolisala sam sve sta se tice glavobolje,magnetnu rezonancu mozga su mi radili i krvnih sudova glave,holesterol nemam a mislim da nije menopauza sta rece Betili jer ovo znojenje se javilo i prije cetrdesete.Tada mi je rekla moja dr opste prakse da su hormoni,e sad zasto hormoni,navodno nemam nikad uredan ciklus i kod svih zena koje nemaju uredan ciklus se mogu javiti ovakvi problemi,kao da si u menopauzi a nisi.(poremecaj hormona).Moze se javiti subferilna temp.i nocno znojenje.E,sad budi pametan.Ziza jesi li na terapiji i koje su tvoje boljkice?Pozdrav
eh moja jasa to za menopauzu nikad zena ne moze biti sigurna vec sam pisala da sam ja prve simptome osjetila u 37 godini to nocno znojenje a prestala sam dobivati sa 43 godine ali ako bude od toga onda su ti i sanse da te glavobolja prestane puno vece sa prestankom menstruacije kao sto je kod mene slucaj ako si procitala prethodne postove. doduse ja nisam imala svakodnevno velike glavobolje to su vise bile te menstrualne migrene ali Bogu hvala rijesila sam se toga.
nakon 5 do 6 godina od nastanka moje bolesti jedan period sam imala svakodnevne glavobolje i uzasno jake ali sam ja to nekako najvise lijecila tigrovom masti upravo zbog lijekova koje uzimam da se ne bi jos vise trovala.

eh moja jasa da su boljkice bila bih sretna ali sto kaze leeloo to su prave bolestine ali ne dam se. Pored lupusa kao osnovne bolesti imam glomerulonefritis, osteoporozu, shjogren sindrom, vise puta operisala patelu, imam i probleme sa srcom, iritirana crijeva a spondilozu vise skoro da ima svako. od terapije ti uzimam Pronizon i Imuran za lupus, aledronat za osteoporozu, glandosan kao vjestacku pljuvacku doduse ponekad samo ako je nuzno kao i vjestacke suze, pijem za srce Korvitol i Redergin a za povisen kolesterol pijem Simvastatin 40mg. da bi bolje zastitila srce i pijem jos nesto od prirodne medicine kao sto je Q10 ulje od ajkuline kosti, vitamin D3, kalcij i magnezij. sigurna sam da sam nesto zaboravila ali ovo je sto mi je palo do sada na pamet. pored svega ovoga sam prije deset godina morala ugraditi vjestacka koljena eto to ti je moja skracena istorija bolesti eh da me samo po jedan dan mucilo jedno od ovoga bilo bi dosta ali eto sa lupusom zivim vec 24 godine i hvala Bogu idem naprijed.

pusa
Ziza Kovacevic is offline