Pogledaj jedan post
Old 28.05.2009., 10:04   #23
Ma ne, gle, nije mi bed čak ni tih 51% ibera, to smo već skupili nedavno kad smo "svrgavali" dotadašnjeg PS-a, al ne kužim da ako u Odluci suvl. koju smo odmah nazvali i Aneks međuvlas. ugovora što je Upravitelj i prihvatio, stoji samo input da je visina naknade za PS-a recimo soma kn, a ne i načinkako će se to i isplaćivati, zašto onda sad Upravitelj radi problem oko načina isplate odnosno veli da ne mogu obustaviti isplatu putem žira jer da u formalnom Aneksu MU-a (kojeg su btw. oni naravno istipkali i dali primjerak PS-u jer je takva i inače dosadašnja praksa) a na temelju Odluke 51% suvlasnika stoji da je naknada za PS-a uključena u GPU za ovu, 2009. godinu i sad to, tu razliku od netta do brutta, oni kao ne mogu prerasporediti u de facto novonastali prihod a za podmirivanje nekih budućih troškova bez ponovnih potpisa...??
Mislim katastrofa koja birokracija, radi se o dodatnoj uštedi zgradi, a ne o nekom dodatnom izdatku pa tim više.
Sve što PS želi je da i dalje ima pravo na naknadu, al da je prima iz najma u nettu na tekući, a ne prek Upravitelja u bruttu prek žirca i vuk bi bio sit, a ovčice na broju, plata "sjeda", a zgrada je uštedila neku lovu - al ne, ovi sad zahebaju "dajte potpise" da se PS-u ukida naknada! A niš mu se NE ukida, neg je sam odlučeno o promjeni načina uplate sredstava što je i po x-ti put potvrđeno i na zadnjem sastanku Suvlasničkog vijeća koje je btw. također jedan "organ" koji zastupa, predstavlja i INTERNO nastupa u ime svih suvlasnika, potvrđen istom odlukom preko 51% suvlasnika (znači sami stanari su se s tim suglasili), a sve naravno zbog nezainteresiranosti ostalih 140 stanara naspram onih 10 koji uvijek dojdu na sve sastanke..
Da, i ne morate ni sumnjat da isto to Vijeće i njegove odluke Upravitelj bez daljnjega ne priznaje kao neki faktor, neg sam dela s PS-om jer je po ZVIDSP stvarno tak, institut Vijeća suvlasnika i njegove ovlasti i zaduženja nisu direktno "predviđena" istim pa ovi Vijeće ne fermaju, što mi se u praksi čini OK jer Vijeće je samo ajmo reć kontrola, suradnja i koordinacija između želja stanara i potreba zgrade i spona istih prema PS-u koji onda te potrebe izvedbeno i u kontaktu s Upraviteljem provodi...
Al mislim da, ak se dvoje ili 200 ili x ljudi (ili barem obvezujuća većina) među sobom neš dogovori i pisanim putem među sobom to i potvrdi, možda i potvrdi kod javnog bilježnika, to za njih i među njima vredi bez obzira na sve Zakone i druge pravne akte. E, al ježiga, za Upravitelja to i opet nije tak --- i moš se slikat!
Koma.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 28.05.2009. at 10:09.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom