Pogledaj jedan post
Old 27.10.2014., 22:50   #31
Quote:
ace of spade kaže: Pogledaj post
600 btr( čitaj 600sanduka ) nemaju dostatnu oklopnim zaštitu to se rješava s minama i reg iz zasjeda.a što nebi uzeli 1 kom lea i da DD naravi klona od njega i m84 :
Odlična ideja i iz svog iskustva sa više strana znam da je izvediva. ovdje je netko spomenuo da M-84 ima problem sa topom koji može izdržati malibroj ispaljenih granata. Je predlažem kopiranje tog topa i izradu novog. Kladim se da bi se iz desetog pokušaja mogao napraviti top jednake kvalitete kao i ovaj postojeći. Otkivak tj. sirovac za top se može naručiti bilo gdje na svijetu. Ostalo je ne mašti onoga tko bi ga kopirao i dalje razvijao. Sad sudjelujem u jednom projektu gdje smo na zahtjev vlasnika rastavili u komade jednu određenu napravu norveške proizvodnje i rastavili u proste faktore i djelove koje smo mogli naručiti naručili smo a one koje nismo napravili smo nove ovdje u Hrvatskoj. Ujedno smo napravili i testnu stanicu za taj uređaj tako da sad kad ih sastavimo možemo ih i testirati. Norvežanin po komadu te naprave traži oko 1200 eura a nas ce doći oko 600 eura. To sam samo spomenuo za princip da se zna da se može napraviti. Netko je spomenuo da DD nema više djelova za izraditi nove tenkove M-84 i da ih Rusi neće dati. Nedavno sam sa DD radio rekonstrukciju višestupnjevanih velikih reduktora tj. kopirali smo stare za koje više ne postoji proizvođač koji je iz bivšeg istočnog bloka i to je DD odradio odlično. Eno ih vrte se ko veliki. Znači svi djelovi se mogi kopirati i izraditi novi. Been there and done that. E sad se spominje taj Leopard. Bitno pitanje; da li je Leopard igdje ikad korišten u borbenim uvjetima i kako se ponaša u borbi?
otporzivot is offline  
Odgovori s citatom