Pogledaj jedan post
Old 20.08.2016., 01:54   #65
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
.......

Dosta godina kasnije tajne me više ne privlače, a moći na kakve sam se nekad palio još manje. Šansa da sretnem učitelja je vrlo mala jer smatram da mi ne treba. Još bolje, ne vjerujem ni da ima više od nakolicine živih majstora, a ti se skrivaju od pogleda i ne pričaju. Da mi netko takav ipak priđe i ponudi "robu", karikirano govoreći, lijepo bi se zahvalio i rekao da nije to za mene, budući imam puno posla s osnovama i da gradim temelje na kojima ću tek kasnije zidati. Kuriozitet je da vježbe prva tri stupnja odrađujem bez teškoća, a još mi i pružaju zadovoljstvo, za razliku od prije kad su bile izvor frustracije, jada i poraza.

Spominjalo se na temi o transurfingu (?ako smijem napraviti poveznicu, ne kršeći pritom neka pravila jer sam napol zbaniran) da se treba osjećati kao da je stanje koje želimo sada tu te da već imamo stvari koje su naše, samo ih "kad dođe vrijeme" trebamo pokupiti u fizičkoj realnosti. To je upravo osjećaj koji imam o moćima, tajnama, ključevima i svemu drugom pa i samom Učitelju i Majstoru. Kao tjelesno biće idem stepenicu po stepenicu, smireno i bez žurbe. Ne preskačem stepenice misleći da je "prava stvar" negdje tamo, gore i iza zatvorenih vrata. Nije, sve je sada tu, samo nije sve vidljivo niti treba biti.

Pa...mnogi zaziru od temelja bilo kakvog rada a to je meditacija, najobičnija meditacija..već tu nakon par dana nastaje selekcija

Mislim ono..ako ne možeš biti sam sa sobom na barem 30ak minuta dnevno kako ćeš onda plivat u složenijim operacijama?

Learn first --- Oh thou who aspirest unto our ancient Order! --- that Equilibrium is the basis of the Work. If thou thyself hast not a sure foundation, whereon wilt thou stand to direct the forces of Nature?


Liber Librae
Katayama is offline  
Odgovori s citatom