Pogledaj jedan post
Old 06.06.2017., 18:55   #48
U mojem gradu (Kutina) briga komunalnog poduzeća prema drveću je također jako loša.

Slabo se potsađuje novo, ruši se bezveze, orezuje se tako da se stablo unakazi do samog debla. Ono što se i posadi uslijed nebrige se obično ni ne primi pa se osuši ili vandali potrgaju i tako, a sadi se neplanski i bezveze.

Najočitiji primjer je Nazorova ulica. Tamo je postojao drvored breza i crvenolisnih šljiva posađen još u doba Jugoslavije, ne znam kada rekao bih po starosti stabala negdje krajem 70-ih.
Tijekom godina kako je drveće raslo stalnim nestručnim orezivanjem puno breza je propalo pa su ih porušili. Navodno i zbog smetnje žicama. Danas su ostale još samo dvije u tako lošem stanju da je pitanje kad će se osušiti.

Zanimljiva stvar je da je danas ta ista ulica praktički ostala bez drveća jer niti jedno novo nisu posadili. Ništa! A vidim da to nikome ni ne smeta osim valjda meni.

Posljednja stvar koja me jako rastužila je bilo rušenje jedne predivne brekinje
Idioti su ju naime srušili zbog izgradnje pločnika u ulici koja je slijepa! Za time stvarno nije bilo nikakve potrebe. Kad sam to vidio da tog divnog stabla više nema i da je na njenom mjestu asfalt nepotrebnog pločnika jer njime ionako nitko neće hodati budući da ulica ima 8 kuća i slijepa je, doslovno sam gledao u nevjerici i baš mi je bilo žao.
p555 is offline  
Odgovori s citatom