Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 21:34   #6974
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
muhammed a.s. je bio nepismen i nije mogao prepisivati.
Muhameda je odgajao poznati trgovac i vrstan pjesnik.... Zašto bi on Muhameda ostavio da bude nepismen i neuk? Vjerojatno muljaža da se poveća "čudo Kurana".

https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Ta...bd_al-Muttalib

Quote:
čak i štura analiza kur'ana jasno pokazuje da on nije nastao na prepisivanju iz biblije.
Kuran beskrajno i dosadnjikavo ponavlja prepričane i cenzurirane mitove iz Biblije i apokrifa. To već i vapci znaju.

Quote:
može numeracija tog meni nepoznatog kur'anskog stavka?
OK. Nema u Kuranu, ali ima vjerodostojan hadis:
(zanimljivo kako brzo i pedantno mi nađeš kakvu sitnu omašku, a krupne kestene preskačeš. lol )

Po vjerodostojnom hadisu, Muhamed tvrdi nebulozu da Isus nije plakao kod porođenja, kao niti Marija - jer ga Sotona nije dotakao kao drugu djecu (i njihove majke?):

Sahih Al-Bukhari Hadith, Hadith 4.641 Narrated by Said bin Al Musaiyab:

قَالَ أَبُو هُرَيْرَةَ ـ رضى الله عنه ـ سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم يَقُولُ ‏"‏ مَا مِنْ بَنِي آدَمَ مَوْلُودٌ إِلاَّ يَمَسُّهُ الشَّيْطَانُ حِينَ يُولَدُ، فَيَسْتَهِلُّ صَارِخًا مِنْ مَسِّ الشَّيْطَانِ، غَيْرَ مَرْيَمَ وَابْنِهَا ‏"‏‏

Abu Huraira said, "I heard Allah's Apostle saying, 'There is none born among the off-spring of Adam, but Satan touches it. A child therefore, cries loudly at the time of birth because of the touch of Satan, except Mary and her child."

Quote:
upravo sam pokušao, iz dva rodoslovlja pokazati da se zapisi evanđelista ne mogu uzimati kao ozbiljan dokument na temelju čega bi se bilo što dokazivalo.
To je dokaz da se muljalo, ako ništa drugo. I da su ljudi bili strahovito lakovjerni i naivni (neki su i dan danas), da bi neki tamo imao čitabu o rodoslovlju sve do Adama i Eve, preko rođaka Noe, Solomona i ostalih.

Quote:
inače ne sumnjam da je Isus postojao i da ga je rodila Marija,
Pa ne bi bio musliman da "sumnjaš".

Quote:
ali nekakav "Krist", koji je od početka svijeta sa bogom bio na nebu itd, to nikako ne vjerujem.
Ditto.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom