Pogledaj jedan post
Old 07.03.2003., 13:42   #12
Quote:
Tinchi kaže:

Magic, ti si žena u najboljim godinama... Reci mi kada ti je dijagnosticiran problem i koliko to traje?

Ja imam 40 godina.

Meni je to dijagnosticirano u ranim dvadesetima...tad su pocheli problemi s tenom, spotting pri ovulaciji i grozni bolovi te skracenje ciklusa...

Stanje je potrajalo do trudnoce, mirovalo je koliko i jajnici - trudnocu i josh nekih pet mjeseci.

A onda katastrofa. Otpadanje kose, grozna kozha, svrbez, nekakve ekcematozne promjene, menstruacijski ciklus na petnaest dana uz grozna krvarenja, mrshavost ma shtojaznamshtosve ne. Kontracepcijske tablete nisu se usudili mi dati jer imam ciste i u grudima.

Prije neke tri godine stanje je bilo tako loshe da sam odluchila u dogovoru s ginekologom pocheti piti Cilest. 6 mjeseci sam imala sve nuspojave koje su navedene i josh poneke koje valjda medicina zabiljezhila nije

Sad je ok. Pit cu ih josh tri-chetiri godine uz kontrolu krvi i mamografiju, a onda cu napraviti pauzu da vidim da li sam ushla u menopauzu. I nastaviti s Cilestom ili nadomjesnom hormonalnom terapijom ukoliko cu biti u klimakteriju.
magic is offline  
Odgovori s citatom