Pogledaj jedan post
Old 20.03.2017., 09:18   #1409
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
Hteo sam da kažem da su Svest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava, koja, kada miruje, tada nije materijalna. Ona se tada manifestuje kao ništavilo, nirvana, kvantni vakuum, prostor bez materije i materijalnih formi.
Ti to nazivaš Svijest. Vjerojatno si u pravu da je to zaista svijest, ali ne možemo biti sigurni.
Jedino što pouzdano znamo o tome je da to prenosi em valove pa je zato bolje to zvati medijem ili eterom.


Quote:
zato što Svest kad miruje ona je samo Subjekt, a kad se napregne i pokrene ona se menja, tj. poprima fizička svojstva sile i mase i postaje objekt.
Tako je, mijenja se. Subjekt nakon što se pokrenuo više nije onakav kakav je bio dok je mirovao.
To ti i govorim, da subjekt kad miruje i kad se kreće NIJE isti. To su dva različita pojma.

Podcjenjuješ pojam kretanja. Kretanjem se stvara nešto novo.

Govorim o kretanju jer je tako lakše shvatiti ali to čak niti nije kretanje u klasičnom smislu.
To je manifestiranje.


Quote:
Ali bez obzira na razlike tu ipak nemao postojanje dviju različitih prirodniih sila i pojava, već uvek samo jednu.
To što ti nazivaš svijest a ja eter, to uopće nije ni sila ni pojava. To je sveprožimajući nematerijalni medij.
Budući je nematerijalan on nije stvarna pojava koju mi možemo opaziti. On je za nas samo prazan prostor.


Quote:
Samo jednu zato što uvek i samo Svest, tj. subjekt ima značenje postojanja, a objekt, nema. Nema zato što je objekt uvek kretanje Svesti i što kretanje ne može da postoji bez kretača koji se kreće, a to je uvek i samo Svest. Dakle, nikad ne postoji kretanje samo po sebi, već uvek i samo kretač koji se kreće. Što podrazumeva da ceo materijalni svemir zajedno sa životom u sebi, nema značenje postojanja, zato jer se sav sastoji od fizičkih i psihičkih procesa ktetanja i radnji.
Tvoja logika bi vrijedila kad bi primjer kretača i njegove kretnje odgovarao onome što se zaista događa. Ali ne odgovara, zato što se eter uopće ne kreće.
Samo supstanca se može kretati, a eter nije nikakva supstanca.

Eter je praznina, a praznina se ne može kretati.
Kretanje je fizikalni proces, a eter nije fizikalni objekt.

Eter je nemanifestirano stanje postojanje. To nije postojanje nego je to stanje koje prethodi postojanju.

Eter je "ništavilo" koje u sebi sadrži neograničeni stvaralački potencijal.

"Ništavilo" je zato što nema nijedno fizikalno svojstvo, a navodnici su zato što to ništavilo ima sposobnost da prestane biti ništavilo.


Quote:
Ostaje samo svemirska crna jama, kvantni vakuum, prostor bez materijalnih formi.
To će se jednom zaista dogoditi, odnosno svemir će zaista prestati postojati.
Tada neće biti ničega osim praznog prostora.

To će neko vrijeme tako trajati i onda će taj "prazni" prostor ponovo manifestirati svoj potencijal, i pojavit će se novi svemir.


Quote:
govorimo o kretanju čestioca i delova Svesti koje kretanjem poprimaju materijalna svojstva i koje tako grade sve materijalne forme
Ne postoje čestice svijesti.
Čestica je nešto materijalno. Već sam ti rekao da ti ovo shvaćaš previše materijalistički. Ti imaš ideju čestice koja se kreće, a to je pogrešno. Na fundamentalnoj razini nema nikakvih čestica. Tamo postoje samo valovi i ništa drugo osim valova.


Quote:
E, tu sada ti grešiš. Radnje ne mogu da postoje same po sebi i vrše same sebe bez vršioca koji radnju vrši. Vršilac radnje i radnja su nedeljivi jedno od drugog i uvek su jedno. Stvar je samo u tome što mi možemo da opazimo samo radnju kao fizički objekt, a ne i unutrašnju, nematerijalnu, subjektivnu i svesnu suštinu te radnje koja kao energija i subjekt deluje iz nutrine radnje i čini je vidljivom.
Tako je, pa to ti ja cijelo vrijeme govorim.


Quote:
ljudski organizam kao celina ima i jedno posebno, ljudsko svesno jastvo, koje vrši ulogu kolektine svesti celog ljudskog organizma i svih njegovih delova i upravlja kretanjem i radom organizma kao celine.
Da


Quote:
Na istom principu su napravljene sve materijalne forme u svemiru, koje su samo hijerarhije malih i velikih elektromagnetnih polja sa različitim brzinama vibracija i različitim gustinama, koje egzistiraju jedne unutar drugih.
Da.
Materijalnost je samo makroskopski efekt. Stvar koju mi doživljavamo kao materijalnu unutar sebe uopće nije materijalna. Nimalo. Nema nijednog djelića unutar nje koji je materijalan.
Svaka i najmanja čestica po svojoj unutrašnjoj strukturi nije ništa drugo nego vrtlog em valova.
Zbog toga što je taj vrtlog lokaliziran na malom prostoru nama izgleda kao da je to materijalna čestica.


Quote:
Svest kad se napregne i pokrene i postane materijalna, ne može objektivno da se manifestuje ni na jedan drugi način do kao svetleće elektromagnetno energetsko polje koje vibrira
Tako je.
Eter se može manifestirati samo kao em val, i ni na jedan drugi način.


Quote:
ti tu logiku sada pokušavaš da obrneš ... da materija stvara Svest.
Pogrešno si me shvatio. Ja ne mislim da materija stvara svijest.


Quote:
Ramisli malo o ovome što kažeš ...nije tačno da te fizičke i psihičke radnje mogu da postoje same po sebi i uzrokuju Svest.
Ja to nisam ni rekao.
Em valovi ne bi mogli postojati da nema etera.
Nisu valovi uzrok etera nego obrnuto.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom