Pogledaj jedan post
Old 13.09.2017., 22:07   #4334
Tintinila79 vitamin E je dobar jer sprečava mašćenje kose i djeluje na snižavanje androgenih hormona, sve sam to pročitala, a i potvrdila mi je jedna gospođa u ljekarni. Ako je DHT jako visok preporuka je Sabel Palma, kao prirodni proizvod, inače svi ginekolozi preporučuju pilule. Nisam ih nikada pila ni neću. Marbo šampon je dalekoooo od prirodnog šampona i kod nas je cijena 100 kn za njega, a u Bosni se nabavi za 40kn, znam jer sam ga kupovala dok sam imala kose, ali mi je jako mrsio i nije bila dobro oprana. Marbo losion isto,meni učinka nije bilo, s tim da je prva bočica još donekle i ok bila, ali kada sam naručila drugu unutra nije bilo 30% alkohola kako je navedeno na ambalaži, nego 100% i tada je opet krenuo pakao. Ne znam zašto je svaki losion različit u odnosu na prethodne bočice?!

Niti jedan šampon ne može da bude prirodan čim ima SLS u sebi, te priče ljekarnici mogu da pričaju nekome dugome tko nije u ovome problemu. Oni će reći da je šampon 100% prirodan, ako ima i samo jedan sastojak kao npr kopriva, a ostalih 10 su čista kemija, ali njima je to prirodan šampon. Te njihove priče su za malu djecu i neka se okane takvog posla. Bolje neka šute ako ne znaju šta pričaju. Jer kriva informacija nekoga može koštati jako puno.
Najjače mi je kada ja dođem u ljekarnu pa počnem nešto pitati pa skužim da znam od njih više ( a i one) , pa dobijem mrki pogled.

Treba biti jako oprezan i sa tinkurom koprive jer previše željeza također uzrokuje opadanje kose, kao i prevelike količina selena i cinka, iako su oni dobri za štitnjaču, valja biti jako oprezan.

catsy hvala ti na pojašnjenju za kvasac, možda se ohrabrim pa probam samo mi se ne sviđa to ljepljenje i ovako mi je sva masna još kada nosim svoj umetak, ufff sva sam ko ljepilo, a po prirodi se jako puno znojim

Moje neko skromno mišljenje je da šamponi kod nekoga tko (čitaj JA)ima stvarno velikih dugogodišnjih problema mogu jako malo pomoći, ali opet bolje korisiti i neki "biljni", Ja trenutno koristim od aromatice ružmarin kopriva, ništa specijalno 65 kn 250ml, ali jednostavno više nemam šta probati kada sam pokupovala cijelu ljekarnu

receptići, receptići molim vas dođite u ovu grupu i družite se s nama
vozač is offline  
Odgovori s citatom