Pogledaj jedan post
Old 11.11.2017., 11:36   #5697
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Ja sam ti rekao šta pokazuju istraživanja. U Poljskoj npr. Oko 70% mladih glasa za desničarske i konzervativne stranke. U ostalim državama isto mladi više glasaju za takve stranke od starijih sugrađana.

Inače propaganda ima veliki uticaj na ljude. U Evropi je 2 deteta standardno pa tako većina ljudi ima 2 deteta. Fertilitet je ispod 2 zato što ima više onih sa jednim ili bez deteta od onih sa 3 i više. Kada bi se propagirale na sve strane porodice sa 3-4 deteta nakon nekoliko godina bi počeo da se povećava broj takvih porodica. Naravno pod uslovom da roditelji imaju ekonomskih uslova za toliko dece.

Glupo mi je to generalisanje devojaka. Svuda ima svakakvih. Pa u Srbiji na osnovu novina i poznatih ličnosti bi zaključio da su sve starlete, a veruj mi nije takav slučaj. Takve su u velikoj manjini, ali one privlače pažnju. Da prođe ulicom 10 normalnih devojaka i jedna silikonka većina će primetiti samo tu silikonku. Ovo karikiram, ali verujem da shvataš poentu.
Možda je i zato što je većina devojaka koje znam iz manjeg grada, a one su generalno konzervativnije.
Inače gledajući današnje albanske poznate ličnosti slično bih pomislio i za njih, a tamo sigurno nije takva situacija.

Uostalom ko je u pravu, znaćemo tek za 10-ak godina kada ćemo videti koliki je fertilitet u ovim zemljama.

U potpunosti se slažem s tobom. Ovo generaliziranje djevojaka gore je potpuno glupo, da ne upotrebljavam teže riječi.
ljuforumas is offline