Pogledaj jedan post
Old 10.11.2013., 13:50   #100
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Domoljublja my ass. Ovaj zeusxl je zbilja čudan tip. Na avataru mu visi "Otac nacije", ali se zato na svakoj sličnoj temi gorljivo zalaže za i promovira odlazak ljudi iz Hrvatske. Što za jednu zemlju znači odlazak mladih i stručnjaka?

Netko je pitao zašto bi netko htio napustiti Hrvatsku? Svi navode ekonomsku situaciju, a ona nije bajna, to je svima jasno, ali za sad znam 2 primjera osoba koje su otišle u drugu Europsku zemlju i pogodite što - te osobe su ovdje imale dobar i siguran posao te zbilja solidnu plaću. Možda im se nije svidjela priča oko referenduma.

Uglavnom, možda mi mladi (skupa sa starijom generacijom) koji ostajemo uspijemo nešto promijeniti.

Istina je da treba krenuti od sebe i da se dobar dio naroda treba mentalno preobratiti. Politička elita takvo stanje i ponašanje potiče već dugo vremena, duže nego je ova država samostalna. Ali vjerujem da se možemo promijeniti.
Pa mislim da zadnjih 20-tak godina tek imamo pravu političku emigraciju, puno jaču nego npr. '60-tih.
Odlaze judi koji su imali relativno pristojne poslove, mogli si organizirati dobre živote, ali su otišli iz straha za život ili zdrav razum
gromukoprive is offline