Pogledaj jedan post
Old 25.05.2008., 09:24   #52
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ja ko da nanjušim temu - dojenje

Što se tiče teme - paketić sam dobila u rodilištu (10 mj. prošle godine), ne vidim nikakav razlog zašto bi bio ukinut.
Bonovi su nam dobrodošli, kremice kao info o tome čemu služe, bočica Jane ( e to mi je najbolje! Čitala sam na Rodama, kako ta bočica vode šalje pogrešnu poruku majkama.... Ne poznam ni jednu mamu iz svoje okoline, koja je dojila, a koja svom djetetu nije dala vodu ili čaj na + 35 stupnjeva i ne mlijeko bebama nije bilo dovoljno za ugasit žeđ).
Ali, kao što sam već na jednom topicu ovdje pročitala - o tim stvarima se najčešće laže, kako nebi bile osuđivane.
...voda i čaj nisu potrebni dojenim bebama pa čak ni na vrućini...evo ja to nisam davala, a moja je rođena početkom ljeta...i ne, nikad nije patila i urlala zbog vrućine moleći za kap vode

Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Samo bih se osvrnula na ovu rečenicu. Ja nisam bila educirana o drugim načinima prehrane. Meni je bilo dovoljno što sam pročitala more priručnika o dojenju, jer dojenje je najprirodnija stvar na svijetu.
To što moja beba nije NIKAD sisala me navelo na zaključak da sam glupača koja se nije udostojila pomisliti da joj dojenje neće ići i da se trebala raspitati koje adaptirano je bolje za njenu bebu.
Kao što sam već pisala - beba nakon 10 dana inkubatora, nakon sonde kojom su je hranili jer je bila preslaba za sisu i za bočicu, nakon skoro mjesec dana u bolnici, kada sam je napokon uspjela uzeti u ruke i staviti na sisu - vrištala je iz petnih žila i tako sljedeća dva i pol mjeseca, dok nije počela naočigled prvo stagnirati, a onda i gubiti na težini.
Imala sam mlijeka, jer sam se izdajala ko manijak. Ali i ono je polako nestajalo dok nije skroz nestalo u drugom mjesecu njenog života.
Jel se grizem? Da, grizem se što je ne dojim. Sada ima 7 mjeseci i još se grizem i grist ću se do neba.
Neznam vam opisati osjećaj kada ti rođena beba vrišti svaki put kad je staviš na sisu - grozno!
Ne osuđujem nikoga, ali me uvjek nanovo zaboli kada pročitam tuđu osudu, pogotovo što znam koliko zna boljeti što nema nikakve prepreke da sisa - a ona te neće.
...vidi, meni je jako žao šta se to dogodilo i šta nisi uspila ispunit svoju želju i odluku za dojenjem...i ne, ne bi se trebala gristi jer je u pitanju bila situacija koja je očito zahtijevala druga rješenja...ti si željela, pokušala i stvarno se nemaš zašto osjećati krivom...
...ali ovo zapravo nema veze s temom, jer pretpostavljam da si ti zbog komplicirane situacije dobro slušala pedijatricu i postupila po njenim preporukama pa tako i u izboru adaptiranog...
...ja ovde pričam o nekim drugim situacijama kada se žene odluče na adaptirano u normalnim okolnostima, i na osnovu reklamnih letaka...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom