Pogledaj jedan post
Old 07.01.2009., 10:33   #64
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Bravo mama
Ma je, ali jebote, zašto baš uvijek mora biti borbe oko takvih gluposti...

Ponašaju se kao da je u pitanju nekakav djetinjasti inat, natjecanje i sl., a u svemu tome se uopće ne gleda da je najvažnija dobrobit djeteta. Ako odrasli (tu računam i roditelje i bake i djedove) ne misle na to što je najbolje za djete - mislim, stvarno najbolje, a ne neke osobne nebuloze i inati - tko će se onda brinuti za to djete?

Osim toga, pozelenim kada čujem onu glupost da bake i djedovi unucima jednostavno ne mogu reći "ne". Znači li to da je po njihovom ljubav dopustiti djetetu da radi što hoće? I naravno, kad im se kaže da to tako ne ide, da se djeca odgajaju od početka, jer kasnije može biti prekasno, onda se dure i ponašaju po sistemu: i mi smo imali djecu, šta će ova nama soliti pamet... To mi je specijalno zanimljivo baš kod moje sveki. Ona je inače prosvjetarka (sada u mirovini), svoju djecu je ostavila da ih odgaja tetka-usidjelica, unucima dopušta da rade što god hoće, samo da ona ima mira za svoje serije i prezentacije tuperwarea i sl., a onda, dok je još radila, znala je po pojedinim klincima srati kako ih roditelji očito uopće nisu odgajali kad su tako ovakvi ili onakvi... Ne, to uopće nije dvolično...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom