Pogledaj jedan post
Old 20.11.2011., 20:05   #60
Pa napišite pravila takva da opisano ponašanje predstavlja kršenje istih.

I stvar riješena.

Ovako se uvijek možemo vrtiti u krug jer su pravila takva da svatko može zatrpavati svaku temu hrpom podsmješljivih komentara, samo mora biti dovoljno mudar da nikoga eksplicite ne uvrijedi.

Svaki takav komentar koji ne govori ništa konkretno o temi je offtopic i treba ga brisati.

Meni je inaće ova tema prilično besmislena (mada razumijem časne namjere), jer ne znam kako očekujete da se tu slože sudionici koji na cijelom podforumu imaju dijametralno suprotstavljene stavove.

Uredništvo foruma ili kako se već zove neko tijelo koje određuje politiku - treba na temelju stvarnog stanja odlučiti što je najbolje za podforum i sudionike, iskomunicirati to svima i fajrunt.

Vi sad pokušavate uvesti nekakvu demokraciju koja će rezultirati zaključkom da se nitko nije mogao ni sa kime složiti, ne znam kako će to pomoći poboljšanju rada podforuma.

Nekolicina forumaša je jasno izložila problem, on je očit svakome tko pročita par tema, pa ste vi sada na redu da to ili promijenite ili odlučite da nema potrebe ništa mijenjati. I jedno i drugo je legitimno pravo vlasnika foruma.

Kolega je već rekao da alternativa ima potencijala, ja se slažem, a vaš je posao moderirati tako da ovdje pišu alternativci bez da im svaku temu preotmu i zaspamaju "znanstvenici".

Simple as that.

Evo i konkretan prijedlog, ako ćemo o Nibiru (a primjenjivo je za sve teme): neka na znanosti otvore temu "Znanstveni argumenti da Nibiru ne postoji" ili "Kako su egipćani stvarno izgradili piramide", pa tamo seciraju sve postove alternativaca i znanstveno objašnjavaju lens flare na svakoj fotografiji i postavljaju fotografije Jupitera i objašnjavaju kako se piramida može graditi pomoću poluga itd ... kada im nešto na alternativnoj temi ubode oči i misle da ima ljudi koji bi željeli pročitati o znanstvenom tumačenju neke pojave, ne bi me smetalo da postave na alternativnoj temi link na znanost i postove koji znanstveno objašnjavaju neki fenomen.

Pa tko želi čitati o znanosti, otići će tamo i znanstveno se educirati.

Zanima me samo koliko bi modovi na znanosti dopustili demokracije da alternativci poćnu svraćati i komentirati njihove teme. Ali kakva su sada pravila - svi imaju pravo pisati što hoće, zar ne?
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom