Pogledaj jedan post
Old 09.01.2017., 14:35   #78
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
i ja sam vjerovao u sve te ideologije fašističkog žrtvovanja za posao jer drugačije ne dođeš do pravih para. Bio sam mlad i iz provincije pa nisam znao kakav se sve kurac događao u Zg od sredine 90-ih do danas...

naime, i u provinciji imaš ljude, lokalne plemenske ljude, koji su u strukturama, koji su stari, u sustavima/firmama još od Juge, ili koji su u novim strankama, pa tuku ogromnu lovu za ono koliko (ne) rade.

No, u Zg imaš ljude koji koji su imali sreće. Ljude koji su recimo 90-ih (ili 00s) kvalitetno penetrirali dobre firme i fine pozicije. Plaćetine ogromne.
Raducka se pomalo. Intenzitet posla ne postoji.
radno vrijeme također nije sumanuto...upravo suprotno..jako je casual.
pozicijice k tome omogućavaju da glumiš "šefa" pa doma spavaš i jebeš dok prodaješ priču da "hendlaš stvari od doma"...

Da, hendlaš seksi guze :klap: pa spavaš, pa opet guze, pa spavanac, pa guze...pa spavanac
A lovetina ide oveća..10-20k kn ili 20k+

Imaš familijicu, divnu ženicu, imovinu, dječica, masu putovanja i para za sve to. Ekipa ima sve...barem neko vrijeme dok im se san ne raspline..

Ima se stanova, love za luksuze, za jebeno sve što se sjetiš. Standard europske srednje klase....posao daleko ispod razine koja bi zaslužila da toliko primaju.

To je hrvatska stvarnost.
Trade-off u kojem žrtvuješ život za dobru lovu uopće nije toliko čest koliko naivni misle.
I zato puno Hrvata nije ni pomišljalo na emigraciju...i sada su etablirani i potkoženi. Iako ispodprosječni.
Dok najbolji novijih generacija žrtvuju život za lovu...jer misle da se to tako mora....jer se u njihovoj generaciji ekčuli i mora otići van po lovu.
Ovi iz ranijih generacija nisu treba žrtvovati NIŠTA. A dobili su vrlo dobar standard.

To sto si ti opisao znaci da se netko naguzio u neku drzavnu firmu na neku poziciju po stranackoj ili po rodjackoj vezi i sada je recimo u 50-tima svog zivota na nekoj "poziciji" gdje je OK lova a posao nula bodova i jos ima 15 do penzije; taman da i svoju djecu uguzi prije nego sto ode.

To isto tako znaci da ga niti njegov posao, karijera i dokazivanje u struci da ipak nekog vraga i napravis u tom svom zivotu ne zanima niti uopce. Radio on u HEP-u ili Gradskim Trznicama Zagreb - briga ga. Bitno da kapne svaki mjesec, a on nekih svojih profesionalnih interesa i afirmacija uopce nema.

Meni je to osobno izgubljen zivot i ja ne znam sto to uopce ta osoba znaci bilo kome u ovom drustvu a i on/ona samom sebi.

Ako je to tebi vrh - samo naprijed. Meni su to osobno luzeri i rak naseg ili bilo kojeg drustva.
europe2seoul is offline