Pogledaj jedan post
Old 13.06.2007., 14:10   #5
Stvarno ne znam, teška situacija, ali isto mislim da bi ti trebala baš s njim porazgovarati. Možda tražiti da razgovoru budu prisutni i tvoja kćer i on zajedno, pa ih malo preispitati. Ljudi kad vide da se može i sjesti za stol zbog onog zbog čega su se tukli, vrlo često promijene stil.

Taj srednji dečko je vjerojatno bio najprijemčiviji za mamino kritiziranje tebe (ako je toga bilo, sad se ne sjećam točno jesam li o tome negdje pročitala) i pun je mržnje i za tebe i za tvoj kćer. Jer, vas dvije ste iz njegove perspektive valjda nekakvi uljezi u njegovom životu. Možda je on donekle ljubomoran i na to što tvoja kćer živi s njegovim tatom, a on eto ne...tj. tebe vjerojatno doživljava kao žensku koja je uzela supruga njegovoj mami, ali je onda još tvoja kćer njemu uzela oca...tak nešto... Možda i nije...Možda je i inače najkonfliktniji, najproblematičniji od njih trojice i možda i inače ima kratak fitilj. Raspitaj se da li tako reagira i sa svojim frendovima, s ostalim vršnjacima (da li je sklon potući se i sl.).

Mislim da bi razgovoru trebali prisustvovati ti, tvoj muž, taj sin i tvoja kći...I lijepo im razložno kažite: "Mi znamo da i vi imate dosta svojih problema, odrastanje, mladenački problemi, problemi oko škole, nije vam lako ni to što su vam se roditelji rastali i što nije sve baš kao u slikovnici, ali nema potrebe za fizičkim obračunavanjem...slobodno dođite k meni i tati, izvičite se ako vam nešto smeta, kritizirajte i stavljajte primjedbe...ali nema potrebe da se sad još svi međusobno tučemo po birtijama...". Mislm da bi trebalo bar donekle upaliti, osim ako dečko nije hiper-problematičan.

Nemaj iluzije da ćeš išta lako riješiti...na žalost...žao mi te, jer mislim da i bez toga imaš dosta problema. Velike su to obaveze, četvero djece u điru, svi u nekoj adolescentskoj dobi, ali izdrži...misli da će sve to biti lakše za nekoliko godina.

Kako se on ponaša kad dođe vama u kuću, kad, recimo, slavite nešto? Pretpostavljam da bi u takvim opuštenijim situacijama dvoje djece u tinejdžerskim godinama, cura i dečko, trebali naći neke zajedničke teme razgovora, tipa: škola, glazba, izlasci i slično....jesu li njih dvoje ikad o nečem zajedno normalno razgovarali, ili su uvijek samo puhali jedno na drugo?

Jel postoji neka mogućnost da se bolje "upoznaju", zbliže, sprijatelje?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom