Pogledaj jedan post
Old 01.10.2008., 15:01   #10
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
sylar86:
razmisljao sam vec o sajli, ali tu se javlja taj problem sa drugim psom ak dode.
a kaj se tice samoce, imam doma obrt,tak da je uvijek netko doma.

Cordelia:
trenutacno mi je ograda malo prevelika investicija.

white alien:
mogu reci da se s tobom ne slazem. malo prebrzo prosudivanje ljudi.
mi zagorci najvise volimo bit na svjezem zraku negdje na bregu, tak da buducem peseku nebude sigurno falilo slobode, osim noci i jutra kad svi radimo. a kaj se tice zime i sineka, imamo dosta brega za sanjkanje tak da cu peseka odmah upregnut za vucu sanjki.
( salim se naravno, za vucu)

igor266:
mislio sam radit boks, ali neznam koja velicina bi zadovoljavala, recimo retrivera.

bile su berbe ovih par dana,pa nisam stigel ni blizu kompa da odgovorim.
vani smo cijelo vrijeme white allen
Dakle, nije problem to koliko ćete biti s psom nego je izričiti problem što nemate ograđeno dvorište. Sajla je isto što i lanac , nema razlike ako će pas živjeti tako. Box i kućica ako će biti kako treba će vas koštati kao i ograditi taj dio dovorišta što nije ograđen.
Već vam je rečeno da možete ograditi i dosta povoljno dvorište. Možete napraviti stupove od drveta, balvančića iz šume koji se lijepo daju ručno izraditi i sl, imate najjeftiniju opciju stočnu žicu koja je rijeđa nego obična, ali i puno čvršća, a košta manje nego obična. Mi imamo takvu na gornjem dijelu ograde, izvrsna je, bolja nego obična. Zelenu zaboravite jer to je živa platsika koju pas progrize za minutu, a skuplja vam je od najobičnije žice.
I uz ograđeno dvorište pas mora imati topao smještaj za spavanje, ako ne ma kućice, morat će u neki hodnik ili garažu, kotlovnicu i sl., opet ponavljam, morate ograditi dvorište ako vam nije stalo do ničeg drugog, onda razmislite o tome da je zakonom zabranjeno da vam pa sluta bez nadzora po vani da ne piičam d aje nepristojno prema drugima, nesigurno za psa itd.
white alien is offline  
Odgovori s citatom